با بناهای یادبودی که با درخت بوجود اومده ان، آشنا شید

دانلود پایان نامه

بناهای یادبود زنده ای که با کاشتن درخت ایجاد می شن، شاید بهترین نوع یادبودی باشه که بشه در بزرگداشت کسی یا رویدادی درست کرد. این یادبودها هم موندگار هستن، هم روز به روز بیشتر رشد کرده و جلوه و زیبایی طبیعی شگف انگیزی دارن. با سایت ما همراه باشین تا با چند بنای یادبود شکل گرفته از درختان بیشتر آشنا شید.

مقاله های در رابطه:

  • بنای یادبود امیدی واسه صلح در یرزه، لبنان
  • ۱۹ سازه یادبود تاثیر گذار جنگ در دور و بر جهان (بخش اول)
  • ۱۹ سازه یادبود تاثیر گذار جنگ در دور و بر جهان (بخش دوم)

ساختن یه بنای یادبود از سنگ و بتن راهی واسه ادای احترام به یه شخصه. اما یه راه منحصر به فرد ظاهری واسه گرامی داشت مقام یه فرد یا بزرگداشت یه اتفاق، کاشتن درخته. ممکنه یه بنای سنگی موندگاری بیشتری داشته باشه اما درختان میراثی زنده هستن که بعد از گذشت سال ها بزرگتر، قوی تر و رو به رشد تر می شه. در این مقاله به معرفی ۸ مثال از این بناهای یادبود زنده در نقاط جور واجور جهان می پردازیم.

جنگل کاج به شکل ایتالیا

جنگل به شکل ایتالیا

این جنگل کوچیک کاج مثل نقشه ی کشور ایتالیا کاشته شده و در دامنه ی کوهی مشرف بر دشت بزرگ «Castelluccio» در «اومبریا»، در کوهستان «آپنینی» در مرکز ایتالیا هستش. این درخت های کاج در سال ۱۹۶۱ به مناسبت صدمین سالگرد وحدت ایتالیا کاشته شده ان.

جنگل مینه سوتا

جنگل مینه سوتا

در اعماق منطقه ی «وودز کانتی» در ایالت مینه سوتای آمریکا جنگل بزرگی هست که شکل اون دقیقا مثل خود این ایالته. این جنگل در سال ۱۹۹۰ به وسیله یه مهندس بخش ی جنگل داری طراحی و ایجاد شده. در این زمان از اون خواسته شد که جنگل رو واسه برداشت چوب قطع کنن. این مهندس با یه نقشه و قطب نما درختان دور و بر رو قطع کرد، طوری که باقی مونده ی درختان شکلی به شکل این ایالت درست کرد.

جنگلی به شکل قلب

جنگل به شکل قلب

در نزدیکی «ویکوار» در جنوب «گلاسترشایر» انگلیس جنگل درخت بلوط به شکل قلب به وسیله یه کشاورز، واسه ادای احترام به همسر مرحومه اش کاشته شده که در اثر مشکل قلبی فوت کرده بود. چند ماه بعد از فوت همسرش، این کشاورز (وینستون هاوز) یه نشون به شکل قلب در مزرعه ی خودش ساخت که نوکش به طرف خونه کودکی همسرش بود. اون بعد دور و بر این نشون رو سراسر درخت کاشت. هم حالا این درخت ها رشد کرده ان اما این شکل باحال فقط از بالا دیده می شه. اینجا تا ۴ سال پیش مثل یه راز خانوادگی باقی مونده بود تا این که یه بالن سوار اون رو کشف کرد.

کودکی-نام-تصویر

جنگل گیتار

جنگل گیتار

این جنگل که به شکل گیتار کاشته شده، در دشت های حاصل خیز آرژانتین قرار داره که و نماد دیگری از درد عشقه. این جنگل در سال ۱۹۷۹  به وسیله کشاورزی به نام «مارتین اورتا» در مزرعه ی خودش در نزدیکی شهر «لابولایه»، واسه بزرگداشت همسر مرحومه اش کاشته شده، چون همسر این مرد عاشق گیتار بود. طول این جنگل حدود یه کیلومتره و به جاذبه ای واسه خلبان ها و مسافران هوایی تبدیل شده که دوست دارن اون رو از بالا ببینن.

یادبودی واسه موسولینی

یادبود موسولینی

در کنار کوه مشرف به شهر «آنترودوکو» در استان «ریتی» ایتالیا، کلمه ی «DVX» به وسیله کاشت حدود ۲۰ هزار درخت حک شده. کلمه ی «DVX» که املای جانشین «dux» است، از کلمه ی لاتین «duce» گرفته شده که به معنی «رهبر» است. این درخت ها در سال ۱۹۳۹ به افتخار دیکتاتور فاشیست ایتالیایی، «بنیتو موسولینی» کاشته شده که به اون لقب «dux» (رهبر) داده بودن که نشون گر رهبری اون بود. این بنای یادبود منحصر به فرد رو می توان به طور روشن از بزرگراه دید و هنوزم از اون حفظ و نگهداری می شه.

جنگل استودبیکر (Studebaker)

جنگل استودبیکر آمریکا

در سال ۱۹۳۷ کارخانه ی تولیدکننده ی خودروی «استودبیکر» آمریکا در «بندیکس وودز کانتی پارک» در جنوب «بند» در ایالت ایندیانا ۸ هزار درخت کاج رو به شکل کلمه ی «STUDEBAKER» کاشت. این کارخانه در سال ۱۹۶۷ برچیده شد اما این درختان در «فهرست اماکن تاریخی و ملی آمریکا»، به عنوان یکی از بزرگترین تبلیغات زنده ی جهان (که هنوزم زندهه) به ثبت رسیده.

مزرعه ی Luecke 

یه زمین دار در «آستن» ایالت تگزاس در چند دوست داری «بستراپ» یه علامت غول پیکر ایجاد شده که از هواپیما و ماهواره هایی که بالای اون به پرواز درمی آیند، میشه دید. این مزرعه به شکلی پاکسازی شده است که شکل «LUECKE»، نام صاحب مزرعه ایجاد شده.

جنگل صلیب شکسته

جنگل صلیب شکسته آلمان

چند هفته که از شروع پاییز می گذشت و برگ های درختان شروع به زرد شدن می کرد، یه علامت غول پیکر به شکل صلیب شکسته از درختان کاج در ۶۰ دوست داری شمال برلین ظاهر می شد. این علامت در سال ۱۹۳۸ به وسیله طرفداران نازی کاشته شده اما تا سال ۱۹۹۰، وقتی که بررسی هوایی از منطقه انجام می شد، نامعلوم مونده بود. دولت آلمان تلاش کرد که این صلیب رو نابود کنه و به خاطر همین کارگرانی رو فرستاد که درختان رو قطع کنن. این درختان چند سال بعد از این که قطع شدن، دوباره رشد کردن و همون علامت دوباره ظاهر شد. در آخر در سال ۲۰۰۰ این علامت نابود شد.

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *