با بهترین آسمون خراشای جهان آشنا شید

دانلود پایان نامه

با افزایش جمعیت، نیاز کلان شهرها به ساختمون های بلند زیاد شده است. دراین بین سازه هایی هستن که با پیوند زیبایی و علم، علاوه بر کاربردی بودن، به یه جاذبه گردشگری هم تبدیل شده ان.

مقاله های در رابطه:

  • احداث بلندترین آسمون خراش چوبی جهان در ژاپن
  • ۱۴ آسمون خراش با ظاهری از جنس آینده
  • بلندترین آسمون خراشای چین رو بشناسین

بیشتر شهرهای بزرگ و پرجمعیت جهان، سازه های بلند و آسمون خراش هایی دارن که با اون شناخته می شن. ساختمون هایی که هر روز جای سازه های قدیمی تر رو می گیرند و چهره شهر رو تغییر می بدن.

«مجمع تغییرات شهری و برج سازی» هرساله جوایزی رو به بهترین برج ها و آسمون خراش های جهان اعطا می کنه. امسال هم دوره شونزده ام این مسابقات برگزار شده؛ که برندگان و برگزیدگان اون به توضیح ذیله:

برندگان در ۹ دسته بندی جور واجور مشخص شده ان. جایزه بهترین آسمون خراش جهان به «اواسیا هتل داون تاون» (Oasia Hotel Downtown) کشور سنگاپور اهدا شده.

اواسیا هتل داون تاون

سازه ای قرمز رنگ که با بیشتر از ۵۴ گونه جور واجور گیاهی تزئین شده. گیاهانی که از بین صفحات آلومینیومی به کاررفته در این سازه عبور می کنن و چهره ای منحصربه فرد رو واسه گردشگران به نمایش می گذارن.

این هتل علاوه بر زیبایی فوق العاده، به خاطر به کار گیری بهینه از فضای کاربری هم جوایزی رو دریافت کرده. بیشتر از چهل درصد از فضای اواسیا هتل داون تاون به لابی های سبز مشترک و تراس هایی اختصاص داده شده که به بهتر شدن چرخش هوا و شرایط محیط زیست در این هتل کمک می کنن.

امریکن کپر

ساختمون «امریکن کپر» (American Copper Buildings) در شهر نیویورک به عنوان بهترین سازه بلند در قاره آمریکا انتخاب شده. علاوه بر این ساختمون «سیلو» (Silo) در کپنهاگ به عنوان بهترین سازه بلند اروپا و ساختمون موزه هنر معاصر آفریقا (Zeitz MOCAA) در کیپ تاون آفریقای جنوبی به عنوان بهترین برج آفریقا و خاورمیانه، جوایزی رو به دست آورده ان.

زیتز

تقدیرنامه هایی دیگه هم به ۱۰ سازه جور واجور در دسته بندی های متفاوت اهدا شده. این ساختمون ها از بین ۴۸ سازه و ۲۸ کشور شرکت داده شده در این همایش انتخاب شده ان.

از بین ساختمون های شرکت کننده، ۲ ساختمون برنده در این مسابقه سازه هایی تازه نبوده ان و واسه به کار گیری و کاربردی جدید، بازسازی شده ان. ساختمون هایی صنعتی مثل ساختمون سیلو و زیتز که با هوش و درایت مهندسان و طراحان، سال ها پس از ساخت، در کاربرد و چارچوبی جدید مورداستفاده قرارگرفته ان.

سیلو

این موضوع اثبات می کنه که در زمان طراحی و ساخت سازه های بلند، باید به آینده ی سازه پس از تغییر کاربری اون فکر کرد. مواردی مثل ثبات محیطی و هماهنگی فرهنگی در ساخت یه سازه هم می تونه از موضوعاتی باشه که باید موقع ساخت یه ساختمون در نظر گرفته شه.

طبق برنامه همه شرکت کنندگان و سازه های معرفی شده در همایش CTBUH 2018، ازجمله فینالیست ها و کاندیدهای پایانی، در کتاب های اختصاصی این مسابقات معرفی می شن.

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *