با جاذبه های سن سباستین بیشتر آشنا شید

دانلود پایان نامه

در سفر خود به سن سباستین (San Sebastian) اسپانیا از تماشای قصر سلطنتی، باغ های باشکوه، موزه سان تلمو، معماری های جذاب کلیساها و سواحل معرکه غافل نشید.

مقاله های در رابطه

  • جای های دیدنی اسپانیا ؛ از طبیعت تا معماری
  • بهترین مکانای گردشگری، اسپانیا

لذت راه رفتن در سواحل شنی و قدم زدن در منطقه قدیمی شهر سن سباستین از جاذبه های معرکه این شهر به حساب می رود. این شهر خوشگل به شکل هلال ماه بوده و یکی از لوکس ترین استراحتگاه های ساحلی اسپانیاه. علاوه بر این که خط ساحلی گسترده و منحنی اون تا چندین کیلومتر کشیده شده، زیبایی خیره کننده این شهر، غذاهای فوق العاده خوشمزه و جاذبه های فرهنگی و طبیعی شک نداشته باشین اوقات خوشی رو واسه شما رقم میزنه. در ادامه جاذبه های این شهر اسپانیایی رو بیشتر به شما معرفی می کنیم.

۱. ساحل لاکونچا

ساحل لاکونچا

ساحل «لاکونچا» (La Concha) با شن های سفید و دیدنی یکی از جاذبه های مهم سن سباستین حساب می شه. بزرگی این ساحل با خط ساحلی گسترده و موج های زیبای فیروزه ای، به چند کیلومتر می رسد. ساحل معروف به «لا پرلا» (La Perla) یه منطقه ی حفاظت شده که مشرف به شهر بوده و علاوه بر فضایی آروم بخش، با آب های آرومی که داره، مکانی امن واسه شنا کردن به حساب می آید. علاوه بر آفتاب گرفتن و شنا می تونید در ساحل گشتی بزنین. در علاوه برِ پیاده روی حتما از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها هم به کار گیری کنین.

۲. ساحل اوندارتا

ساحل اوندارتا

«اوندارتا» (Ondarreta) ساحل پر جنب و جوشیه که در طول تابستون با موج گردشگران روبه رو می شه. این ساحل شنی مکانی عالی واسه آفتاب گرفتن، پیاده روی، والیبال ساحلی و … است. خط ساحلی اون با یه کیلومتر طول و عرضی صد متری فضایی به طور کامل چشم نواز و گسترده واسه آفتاب گرفتن رو تقدیم گردشگران می کنه. بالاترین درجه بازدید مسافران از این منطقه به ماه های ژوئن، جولای و آگوست تعلق داره که کابین های ساحلی سنتی، صندلی های استراحت و سایبان های آفتابی در ساحل فت و فراوون به چشم می خورد. در فصل زمستون موج آب بالا می آید و مکانی مناسب واسه موج سواری می شه.

۳. موزه سن تلمو

موزه سان تلمو

موزه «سن تلمو» (San Telmo) یه موزه ی استثناییه که میراث فرهنگی منطقه باسک (Basque) رو در خود جای داده و بازدیدکنندگان می تونن با فرهنگ باسک آشنا شن. جای این موزه در واقع ساختمون یه صومعه قرن شانزدهمی از زمان رنسانسه که در منطقه قدیمی شهر قرار داره. آثار هنری در بخش های متفاوتی مثل هنرهای خوشگل، تاریخ، قدیم شناسی و قوم شناسی در برابر دید عموم گذاشته شده.

 در بازدید از این موزه تماشاگر نقاشی های چهره های سرشناسی مثل ال گرکو، آلونسو کانو، روبنس، موران، مجموعه گسترده ای از سکه ها، سرامیک ها و نمایشگاهی منحصر به فرد درباره تاریخ اسلحه از قرن ۱۵ تا به امروز هستین. این موزه که از روز سه شنبه تا یکشنبه بازه، در روزای سه شنبه مجانیه.

۴. منطقه قدیمی

منطقه قدیمی سن سباستین

اگر به منطقه قدیمی (Old Town) و تاریخی سن سباستین برید، می تونید ساختمون های زیاد تراس داری رو ببینین که زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده ان. در گذشته میدون این منطقه محلی واسه گاو بازی بوده. در گشت و گذار خود حتما معماری نئوکلاسیک کتابخونه شهرداری رو هم ببینین. کلیسای گوتیک «ایگلسیا د سان ویسنته» (Iglesia de San Vicente)، قدیمی ترین کلیسای سن سباستین در این منطقه قرار داره و قدمت محراب اون به سال ۱۵۸۴ برمیگرده.

یکی از سرگرمی های این منطقه، پیاده روی در خیابون های سنگفرش و خوردن غذاهای سنتی باسکه. حتما اسنک های خوشمزه رو به عنوان میان وعده تست کنین که در رستوران های زیاد منطقه سرو می شه و یه ماجراجویی عالی در غذاهای باسک رو تجربه کنین.

۵. قصر سلطنتی میرامار

قصر سلطنتی میرامار

«قصر سلطنتی میرامار» (Miramar Royal Palace) یه قصر انگلیسی و به سبک تودور ساخته شده که طراحی اون به سال ۱۸۸۸ می رسد و به وسیله Benito Olasagasti ساخته شد. این ساختمون که در منطقه ای خوشگل قرار گرفته، مشرف به دریاه و به عنوان محلی واسه تعطیلات خونواده سلطنتی اسپانیا به حساب می رفت، طوری که تعدادی از ملکه های اسپانیایی از اینجا واسه تعطیلات تابستونی به کار گیری می کردن.

خانواده

برج هشت ضلعی و بخش های چوبی از شاخصه های این قصر هستن. این خونه ساده و در عین حال باشکوه، دارای سه طبقه بوده که دو طبقه اول واسه اقامت خصوصی تسلط و طبقه سوم واسه خدمتکاران بوده. باغ هایی با تزیینات معرکه، چشم انداز اقیانوس و ساحلی خوشگل شما رو حیرت زده می کنه.

۶. مونت ایقلدو

مونت ایقلدو

اگه می خواهید چشم انداز زیبای سن سباستین رو تماشا کنین، پیشنهاد می کنیم سری به «مونت ایقلدو» (Monte Igueldo) بزنین. این کوه بالاتر از پالایا اوندارتا (Playa Ondarreta) و در نزدیکی کلوپ رویال تنیس قرار داره که با ارتفاع ۱۸۴ متر بالاتر از سطح دریا، تصاویری بکر و عالی رو پیشکش شما می کنه. شهربازی این محل رو می توان یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری اون به حساب بیاره که با وجود ترن هوایی و چرخ و فلک باعث سرگرمی خونواده ها و فرزندان شون می شه. اگه از برج هم بالا برید، علاوه بر رصدخانه می تونید از مناظر زیبای شهر و خلیج لاکونچا لذت ببرین. در آخر هم در تراس فضای باز رستوران شیک اون دلی از عزا درآرین.

۷. ایسلا د سانتا کلارا

ایسلا د سانتا کلارا

جزیره کوچیک «ایسلا د سانتا کلارا» (Isla de Santa Clara) با ۳۰ متر عرض در نزدیکی ساحل قرار داره و یه سایت ملی تاریخیه. علاوه بر محیطی آروم بخش، می تونید از امکانات اینجا مثل کافه، رستوران، منطقه پیک خوب و اداره پست هم به کار گیری کنین. در طول تابستون یعنی ۱ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر، هر نیم ساعت یه کشتی گردشگران رو از بندر سن سباستین به این جزیره می بیاره.

 ساحل کوچیکی با یه غریق نجات داره که واسه شنا ایده آله و در عین حال گردشگران می تونن از استخر طبیعی که در گوشه ای از جزیره مخفی شده به کار گیری کنن. اگه از فانونس دریایی هم دیدن کنین، تماشاگر چشم اندازه هایی فوق العاده هستین.

۸. باسیلیکا د سانتا ماریا دلکورو

باسیلیکا د سانتا ماریا دلکورو

کلیسای باروک قرن هجدهم «باسیلیکا د سانتا ماریا دلکورو» (Basilica de Santa Maria del Coro) در دامنه مونت اورگال (Monte Urgull) و مرکز شهر قدیمی قرار داره. این کلیسا یکی از پر بازدیدترین مناطق گردشگری سن سباتین به حساب می رود که روی یه معبد قدیمی رومی بنا شده. سبک باروک اسپانیایی رو می تونید در نمای خیره کننده این کلیسا ببینین، مجسمه ی سنت سباستین در طاقچه و دو برج اون هم فوق العاده س. فضای داخلی با پلان مستطیل، طاق های نیم دایره، ستون های باشکوه و آرک های نئو گوتیک شما رو به وجد میاره.

۹. آکواریوم

آکواریوم سن سباستین

آکواریوم سن سباستین در انتهای ساحل لاکونچا در نزدیکی بندر هستش. در این جاذبه توریستی تماشاگر شکل های جور واجور گونه های رنگارنگ از ماهی های گرمسیری گرفته تا کوسه هستین. علاوه بر این یه موزه اقیانوس شناسی هم در این آکواریوم قرار داره که مدل های کشتی، دستگاه های ناوبری و اسناد رو نمایش می دهد. از بخش های فوق العاده این موزه می توان به فضای نمایشگاهی پایین آب و اوشناریوم (آکواریوم پایین آب) اشاره کرد. با پیاده روی در تونل اون نمایی ۳۶۰ درجه از ماهی ها، لاک پشت ها و چیزای دیگه ای به جز اینا دارید.

۱۰. فستیوال بین المللی جاز

اگه می خواهید فستیوال بین المللی جاز سن سباستین رو ببینین، در آخرای جولای به این منطقه سفر کنین. این واقعه فرهنگی شامل کنسرت هاییه که در کورسال سنتر (Kursaal Centre) و هفت مرکز دیگه شهر برگزار شده و در شکل های جور واجور ژانرها و سبک های موسیقی اجرا می شه. این فستیوال در شش روز و با بیشتر از شصت اجرا همراهه، پس اون رو از دست ندین.

۱۱. کلیسای دل بوئن پاستور

کلیسای دل بوئن پاستور

«کلیسای دل بوئن پاستور» (Catedral del Buen Pastor) بزرگ ترین کلیسای سن سباستینه که در بخش جدید شهر قرار داره. این کلیسای نئو گوتیک در سال ۱۸۸۰ طراحی و در سال ۱۸۹۷ تکمیل شد. این سازه با برجی به ارتفاع ۷۵ متر یکی از شاخصه های مهم شهر به حساب می آید.

سازه ی بزرگ کلیسا، نمایی خارق العاده با ابعاد ۱۹۱۵ متر مربع داره. بازدیدکنندگان با دیدن فضای داخلی بسیار وسیع، تزیینات غنی، شیشه های رنگارنگ، مجسمه مریم مقدس در بخش محراب و چیزای دیگه ای به جز اینا متحیر می شن.

۱۲. ساحل لا زوریولا

ساحل لا زوریولا

از اونجا که ساحل معروف «لا زوریولا» (la Zurriola) در منطقه تجاری سن سباستین هستش، می تونید از مغازه های ورزشی، فروشگاه های بزرگ و گالری های هنر کمال به کار گیری رو ببرین. افراد عاشق موج سواری از اقصی نقاط دنیا روونه این محل می شن، چون که موج های اون واسه این ورزش بسیار مناسبه. ساحل اون هم مقصدی ایده آل واسه مشتاقان ورزشه که می تونن والیبال، فوتبال و تنیس ساحلی رو در اون امتحان کنن.

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *