با جزیره‌ اسکال راک در استرالیا آشنا شید

دانلود پایان نامه

استرالیا یکی از بزرگترین کشورای جهان حساب می شه که با چندین اقیانوس و دریا محاصره شده و هیچ مرز مشترکی با کشور های دیگه نداره، اما از دید جاذبه های طبیعی و گردشگری از بقیه کشورها چیزی کم نداره. با سایت ما همراه باشین تا با بخشی از طبیعت بکر و حیرت انگیز استرالیا آشنا شیم.

مقاله در رابطه:

جزیره اسکال راک (Skull Rock) در استرالیا و در سواحل ویلسونز پرومونتوری هستش که با نام Cleft Island هم شناخته می شه. از دید زمین شناسی این جزیره از جنس گرانیته و در ایالت ویکتوریا قرار داره و جزو مجموعه جزایریه که انسر گروپ (Anser Group) نامیده می شن. جزیره اسکال راک در بین جزیره ها انسر گروپ زیباترین و خوش منظره ترین جزیرهه.

اسکال راک ۱

در قسمت غربی این جزیره، غار بزرگی هست. کف این غار، بسیار سر سبز و پنهون از چمنه. به احتمال زیاد هزاران سال قبل، در وقتی که سطح آب بسیار بالاتر از زمان الان اون بوده، این غار بزرگ در اثر برخورد امواج دریا به این جزیره به وجود آمده. پهنای این غار بزرگ ۱۳۰ و ارتفاع اون ۶۰ و عمق اون حدودا ۶۰ متره. وقتی از زاویه خاصی به جزیره اسکال راک نگاه می کنین، این جزیره مثل به جمجمه ای سنگی به نظر می رسد. واسه همینه که این جزیره اسکال راک نام گرفته. غار بزرگی که در این جزیره حفر شده مثل حدقه محل بیرون آمدن آب زیر زمینی؛ پس با دیدن این جزیره تصویری از جمجمه تو ذهن آدم تداعی می شه.

اسکال راک ۲

روزگاری این غار بزرگ واسه کشتی های عبوری از این منطقه، به عنوان هدف نشونه گیری کاربرد داشته. طبق گفته های مردم این منطقه، کسائی که موفق شده ان از این جزیره اسرارآمیز دیدن کنن، داخل این غار بزرگ گلوله های توپ نظامی کشف شده که در سالیان بسیار دور از طرف کشتی های عبوری به طرف این غار شلیک شده ان.

واقعا در قسمت غربی این جزیره دو غار هست. سقف غار کوچکتر تقریبا ۲۵ متر بالای سطح دریا قرار داره و کف غار بزرگتر پنهون از خاک و گیاهانیه که در سطح اون روییده ان. این جزیره به دلیل وجود صخره های بلند و عمودی، غیرقابل دسترسیه و مکانی واسه لنگر انداختن حتی یه کشتی کوچیک در ساحل اون وجود نداره، به خاطر همین افراد کمی موفق شده ان که روی خاک این جزیره قدم بذارن. اما پرندگان بسیاری مثل یه جور مرغ ماهی خوار با نام بالکان صورت مشکی (Black Faced cormorant) از تنهایی و غیر قابل دسترس بودن این جزیره سود برده ان. این جزیره دورافتاده به محل زندگی مناسبی واسه این پرندگان مبدل شده.

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *