با دره اسما در آریزونا آشنا شید

دانلود پایان نامه

در ایالت آریزونای آمریکا، صحرایی قرار داره که مردم، خود رو از مناطق جور واجور به این محل می رسونن تا نام یا پیام خود رو با چیدن سنگ ها ثبت کنن.

مقاله های در رابطه:

  • آریزونا؛ مقصدی واسه گردشگری در تابستون
  • تور مجازی: پیچ نعل اسب کلرادو؛ آریزونا
  • رستوران زیرزمینی در یکی از غارهای زیبای آریزونا

بیشتر از هفتاد ساله که مردم با خودروهای کاروان، خود رو به بیابانی دورافتاده در نزدیکی شهر یوما در ایالت آریزونا آمریکا می رسونن تا علاوه بر اسم خود، پیام هایی رو در کف این صحرا حک کنن. پیام های ثبت شده در دره نام ها به دلیل ی چیدمان با احتیاط سنگ ها و تخته سنگ های کوچیک در شن های سفید، به روشنی به چشم می خورد، هر چند که این نوشته ها، به ضرر محیط زیسته.

قدمت این موضوع شاید به جنگ جهانی دوم برمیگرده، زمانیکه ژنرال جورج پاتون از ارتش آمریکا، سربازان خود رو واسه آموزش به این منطقه صخره ای بیاره. این محل آموزشی که به مرکز آموزش صحرایی معروفه، بزرگ ترین منطقه آموزشی ارتش در تاریخ مانورهای نظامی بود. این محوطه آموزشی از نزدیکیا پامونا در کالیفرنیا تا حدود ۸۰ کیلومتری فینیکس در آریزونا و از نزدیکیا یوما تا بخش جنوبی نوادا امتداد پیدا کرده.

دره اسما در آریزونا

اولین پیام ها شاید واسه سربازان بود و به خاطر همین در اون زمان نام این منطقه رو گرافیتی مسا (Graffiti Mesa) می نامیدند. بعد از جنگ، دوباره این محل مورد توجه قرار گرفت و تا دهه ۱۹۶۰، این موضوع به سنتی واسه آفرودهای محلی تبدیل شد. محوطه ای ۱۶,۱۸۷ مترمربعی با چند صد نام، در دهه ۱۹۷۰، به محدوده ای ۴,۸۵۶,۲۲۷ متر مربعی با هزاران نام و پیام تبدیل شده بود.

هر چند سال یه بار، گروهی از افراد داوطلب به این صحرا اومده و خرده سنگ هایی که بادهای بیابان آورده ان رو جمع بیاری کرده و تخته سنگ هایی که ممکنه در اثر طوفان از بین بره رو با سنگ های محکم عوض کردن می کنن، چراکه پیام های ثبت شده در این صحرا مهم هستن و قدمت بعضی از اون ها به ۵۰ سال می رسد.

دره اسما در آریزونا

در گذشته تعداد زیادی سنگ های گدازه ای در بخش شرقی تپه بود که از اون واسه ساخت پیام به کار گیری می شد. الان همه این سنگ ها به کار گیری شده و بازدیدکنندگان باید همرا خود سنگ بیارن. جالبه بدونین آدمایی هم هستن که بعد از گذشت ۲۰ سال، دوباره به این صحرا می آیند.

 

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *