با دندان درد در سفر چه کنیم؟

دانلود پایان نامه

دندان درد موقع سفر و به دور از خونه و دندان دکتر همیشگی شما، کابوسی دردناکه. بهتره قبل از رفتن به سفر واسه اون برنامه ریزی کنین تا خدای نکرده موقع دندان درد دچار بحران نشید.

مقاله های در رابطه:

  • چیجوری در سفر تناسب اندام خود رو حفظ کنیم؟
  • نکاتی واسه داشتن سفر جاده ای سالم

اگه در سفر دچار دندان درد شدید، چیکار باید بکنین؟ چه موقع باید به دندان دکتر مراجعه کرد؟ بهتره از قبل واسه موارد پیش بینی نشده برنامه ریزی کنین و کارای پیشگیرانه قبل از سفر رو انجام بدین. در پایین نکاتی رو واسه شما بیان می کنیم، واسه وقتی که در سفرین و درد دندان هاتون شما رو اذیت می کنه.

پیشگیری

بهتره قبل از رفتن به سفر واسه بررسی دندان هاتون به یه دندان دکتر مراجعه کنین. این موضوع وقتی که به یه کشور خارجی سفر می کنین یا به مناطق دورافتاده و کمتر پیشرفت افته می روید، بیشتر اهمیت پیدا می کنه. در نظر بگیرین؛ قبل از رفتن به سفر با مراجعه به دندان دکتر، حتما دندان هاتون رو تمیز کنین، به خاص وقتی که دچار مریضی های لثه ای هستین و باید تحت درمان های دوره ای و منظم قرار بگیرین. دندان های عقل پایینی معمولا دردسرساز می شن؛ قبل از سفر تلاش کنین به اون ها رسیدگی کنین و اگه نیازه، با صلاح دید دکتر اون ها رو بکشین.

دندان درد در سفر

درمان ریشه دندان حتما باید قبل از سفر کامل شه تا از یافته های بالقوه و درد به وجود اومده توسط تغییرات فشار در طول سفر هوایی کم کرده شه. سازمان سلامت و روش های ضدعفونی (OSAP) پیشنهاد می کنه: قبل از سفر به کشورای کمتر پیشرفته حتما واکسیناسیون هپاتیت B رو انجام بدین تا در زمان درمان مشکلات دندان پزشکی در این کشورها، دچار مشکل نشید.

این واکسیناسیون طی یه دوره ۶ ماه قبل از سفر انجام می شه.

در جاده ها این تاکتیک های پیشگیرانه رو در نظر بگیرین:

  • از جویدن یخ، هسته ذرت بوداده و آب نبات سخت دوری کنین
  • از دندان هاتون واسه تیکه کردن نوار چسب و پاره کردن مواد جور واجور به کار گیری نکنین.

هنگام دندان درد چه کنیم؟

دندان درد در سفر

با وجود رعایت تموم موارد پیشگیرانه گفته شده اما بعضی وقتا به شکل ناخودآگاه ممکنه دندان درد به سراغتون بیاد، اینجا نکاتی عمومی واسه مقابله با مشکلات رایج دندان بیان می کنیم.

دندان درد

دهن تون رو با آب گرم بشورید.

به آرومی از نخ دندان یا یه پرکننده دندان به کار گیری کنین تا اگه مواد اضافی بین دندان هاتون قرار گرفته، رفع شه.

هیچوقت آسپرین یا داروهای خونه رو روی لثه ها و نزدیک دندان هاتون قرار ندین، چون ممکنه به بافت لثه های شما آسیب برسونه. اگه درد شما ادامه پیدا کرد، حتما با دکتر خود تماس بگیرین.

شکستن دندان

دهن خود رو با آب گرم بشورید تا اون ناحیه به طور کامل تمیز شه.

از کمپرسورهای آب سرد واسه خوابیدن تورم اون به کار گیری کنین.

بدون این دست اون دست کردن با دندان دکتر تماس بگیرین.

ترک خوردن دندان

واسه کنترل تورم، کمپرسور سرد رو اعمال کنین.

به یه دندان دکتر یا قسمت اورژانس بیمارستان برید.

جدا شدن دندان

اگه دندان تون جدا شده، اون رو با پوشش موجود روی اون نگه دارین و واسه تمیز شدن از آب به کار گیری کنین و تلاش کنین بافت های روی اون رو جدا نکنین و اون رو خراش ندین.

انجمن دندان پزشکی آمریکا پیشنهاد می کنه اگه شما نمی تونید دندان رو در جاش بذارین، اون رو در شیر بذارین و در اسرع وقت به دندان دکتر ببرین.

تلاش کنین ظرف مدت یه ساعت دندان رو به دندان دکتر برسونین.

دندان درد در سفر

پیدا کردن دندان دکتر در بیرون مرز کشور

طبق گفته ی به انجمن دندان پزشکی آمریکا، مراقبت های دندان پزشکی لازم و مناسب در بیشتر نقاط جهان هست. در بیشتر کشورای اروپایی و آمریکایی خدمات دندان پزشکی با کیفیت مناسب ارائه می شه.

اگه بیمه مسافرتی دارین، خط تلفن های ۲۴ ساعته شرکت های جور واجور می تونن مراکز دندان پزشکی مناسب رو به شما معرفی کنن و مشکلات ترجمه زبون های جور واجور رو واسه شما حل می کنن. علاوه بر این بیشتر کشورها دارای انجمن های دندان پزشکی هستن که می تونید به اون ها مراجعه کنین.

OSAP پیشنهاد می کنه که قبل از رفتن به مراکز دندان پزشکی درباره لوازم استریل و دستکش های مورد به کار گیری مراکز سؤال سئوال کنین.

 

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *