بررسی رفتار مدیران در پیش بینی شرایط آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس – دانلود پایان نامه حسابداری

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسي دقت پیش بینی بهای عوامل تولید توسط مدیران در زمان انتشار گزارشات پیش بینی مدیریت

قسمتی از متن پایان نامه :

9 – 1 اهمیت پژوهش

از آنجایی که گزارشات پیش بینی مدیریت، در سالهای گذشته بصورت پراکنده توسط برخی شرکت ها ارائه      می شد و در سالهای اخیر نیز این گزارشات بصورت منظم تری ارائه می گردد و نیز با توجه به رونق بورس   اوراق بهادار تهران در سالهای اخیر، این تحقیق می تواند کمکی برای تجزیه و تحلیل بهتر اطلاعات گزارش شده و افشائات اجباری و اختیاری که توسط مدیران ارائه می گردد؛ برای سرمایه گذاران و سایر استفاده کنندگان باشد.

حسابرسان و تحلیلگران مالی نیز از طریق مقایسه روابط میان اطلاعات مالی و غیر مالی، منطقی بودن مبالغ صورت های مالی را ارزیابی می کنند. آنها هنگام اجرای روش های تحلیلی، فرض می کنند که هزینه ها متناسب با نوسان های فروش، تغییر می کنند. بنابراین، درک بهتر از میزان صحت گزارشات پیش بینی مدیریت،  می تواند باعث بهبود اجرای رویه های تحلیلی شود.

10 – 1 قلمرو پژوهش

قلمرو تحقیق از نظر مکانی، شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد که شرکتهای نمونه بصورتی انتخاب شدند که، حداقل اطلاعات و داده های مورد نیاز برای آزمایش فرضیه را دارا باشند.

قلمروتحقیق از نظر زمانی، مربوط به گزارشهای مالی ارائه شده برای سال مالی منتهی به1387 لغایت 1391          می باشد.

قلمروتحقیق از نظر موضوعی، اطلاعاتی در مورد بررسي دقت برآورد بهای عوامل تولید توسط مدیران در زمان انتشار گزارشات پیش بینی مدیریت ارائه خواهد شد.

11- 1 روش تحقیق

این تحقیق براساس هدف از نوع کاربردی و داده های آن با استفاده از رویکرد گذشته نگر یا پس رویدادی و با روش آرشیوی (استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط بورس اوراق بهادارتهران) واز نوع توصیفی طرح ریزی شده است. برای تجزیه وتحلیل داده ها و آزمون فرضیه پژوهش ازآمار استنباطی استفاده می شود. جامعه آماری هم کلیه شرکتهای پذیرفته در بورس اوراق بهادار تهران که گزارشات پیش بینی مدیریت از نوع حسابرسی شده، از سال (1387) هجری شمسی تا پایان سال (1391) هجری شمسی و دارا بودن حداقل اطلاعات و داده های مورد نیاز برای آزمایش فرضیه، می باشد.

گردآوری منابع و داده ها در دو گام صورت می پذیرد؛ در گام اول با استفاده از مقالات لاتین در ارتباط با موضوع که تعداد آن به علت جدید بودن تحقیق، معدود بوده است. گام دوم استفاده از اطلاعات رسمی ارائه شده توسط

بورس اوراق بهادار تهران که بصورت آرشیوی بوده است؛ صورت پذیرفته است. همچنین مدل به گونه ای طراحی شده که اگر جهت پیش بینی فروش و فروش واقعی عکس هم باشد؛ نمونه از تجزیه و تحلیل حذف خواهد شد. نحوه ی گردآوری و انتخاب نمونه، در فصل مربوط به صورت تفضیلی بیان خواهد شد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف علمی:

بنابراین، اگرسرمایه گذاران تصور کنند که چسبندگی هزینه ها، دقت پیش بینی سود را کاهش می دهد، اطمینان آنها به سود های تحقق یافته نیز کاهش می یابد.

از آنجایی گزارشات پیش بینی مدیران می تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با چشم انداز احتمالی واحد انتفاعی در اختیار تصمیم گیرندگان قرار دهد؛ شناخت وتعیین میزان اشتباه مدیریت در پیش بینی خود، از شرایط واقعی آتی می تواند باعث عمق بخشی به تصمیمات و منطقی تر شدن تصمیمات مدیریت و سایرتصمیم گیرندگان، شود.

  1. درک رفتار مدیران در پیش بینی شرایط آتی
  2. درک و شناخت اختلاف بین گزارشات واقعی و گزارشات پیش بینی مدیریت
  3. کمک به سرمایه گذاران، با آشکار سازی میزان اختلاف پیش بینی مدیریت و واقعیت
  4. کمک به مدیران به منظور اصلاح پیش بینی های خود درآینده و در نتیجه بهبود بودجه بندی مدیریت
  5. 5. بهبود ادبیات رفتار مدیریت در پیش بینی آینده، رفتار هزینه وچسبندگی هزینه

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسي دقت پیش بینی بهای عوامل تولید توسط مدیران در زمان انتشار گزارشات پیش بینی مدیریت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسي دقت پیش بینی بهای عوامل تولید توسط مدیران در زمان انتشار گزارشات پیش بینی مدیریت با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *