بررسی پیش بینی سودهای آتی جریان وجوه نقد عملیاتی – دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر ریسک ورشکستگی بر بزرگنمایی اقلام تعهدی و کوچک نمایی جریان وجوه نقد

قسمتی از متن پایان نامه :

4-3 تحلیل ماهیت و ویژگی­های متغیرهای تحقیق

با توجه اينكه در تحقيق حاضر اطلاعات مربوط به 205 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران گردآوري شده است و هدف تحقيق، بررسي تاثير متغيرهاي مستقل بر متغيرهای وابسته است، بنابراين تحليل رگرسيون مناسب‎ترين روش براي آزمون فرضيه‎هاي تحقيق است.

براي انجام رگرسيون خطي، مفروضه‎هائي وجود دارد. حداقل فاصله‎اي بودن مقياس اندازه‎گيري، نرمال بودن توزيع متغيرها، وجود رابطه خطي بين متغيرهاي مستقل و وابسته، يكسان بودن پراكندگي باقي مانده‎ها، يكساني واريانس متغيرهاي مورد مطالعه، نبود خود همبستگي و نبود رابطه هم‎خطي، از مفروضه‎هاي استفاده از تحليل رگرسيون می­باشند.

در تحقيق حاضر مقياس اندازه‎گيري متغيرهاي تحقيق نسبتي است، رابطه بين متغيرهاي مستقل و وابسته خطي است. براي بررسي رابطه خطي بين متغيرهاي مستقل و وابسته از آزمون ضريب كلي رگرسيون استفاده شده است. در نهایت برای بررسی تاثیر متغیر مستقل بر متغیرهای وابسته از تحلیل رگرسیون استفاده شده است.

4-4 مدل اول تحقیق

4-4-1 بررسی خود همبستگی

به منظور آزمون عدم وجود خود همبستگی در مدل از آماره دوربین – واتسون استفاده می شود. این آماره که بر اساس یافته های جدول 4-4 عدد 1.693 می باشد. چنانچه این آماره ها در بازه 1.5 تا 2.5 قرار بگیرد H0 آزمون یعنی عدم وجود همبستگی بین باقیمانده پذیرفته می شود و در غیر اینصورت H0 رد می شود یعنی می توان پذیرفت که بین باقیمانده ها همبستگی وجود دارد. با توجه به آماره به دست آمده می توان بیان نمود که در مدل بیان شده عدم وجود همبستگی بین باقیمانده پذیرفته می شود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 هدفهاي تحقیق:

هدف این تحقیق بررسی رابطه بین ریسک ورشکستگی و نابهنجاری اقلام تعهدی و جریان وجوه نقدعملیاتی می باشد. به عبارت دقیق تر این پژوهش به این موضوع می پردازد که آیا سرمایه گذاران در زمان قیمت گذاری اوراق بهادار، درک صحیحی از اطلاعات موجود در اقلام تعهدی و جریان وجوه نقد شرکت هايی با ریسک ورشکستگی بالا نسبت به شرکت هايی با ریسک ورشکستگی پایین برای پیش بینی سودهای آتی دارند یا خیر.متغیرهای این تحقیق شامل جریان وجه نقد عملیاتی، اقلام تعهدی و ریسک ورشکستگی می باشند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تاثیر ریسک ورشکستگی بر بزرگنمایی اقلام تعهدی و کوچک نمایی جریان وجوه نقد با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *