تست روش CVA برای یک مجموعه بانک ایرانی – دانلود پایان نامه حسابداری

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 تست روش CVA برای یک مجموعه بانک ایرانی

قسمتی از متن پایان نامه :

4-2- گام اول : انتخاب DMU ها

پس از مشخص کردن موضوع مورد بررسی (به دست آوردن میزان کارایی و رتبه بندی شعب مختلف بانک) باید واحدهای تصمیم گیرنده برای پیاده سازی مدل و ارزیابی کارایی انتخاب گردد. جامعه آماري اين تحقيق 20 شعبه بانک رفاه می باشد، که از بزرگترین سرپرستی ها و شعب اصلی این بانک در مناطق مختلف استان فارس محسوب می شوند.

بهترین روش برای محاسبه کارایی تکنیک تحلیل پوششی داده ها می باشد و تعیین شاخص‌های ارزیابی کارایی (پارامترهای ورودی و خروجی مدل) برای هر واحد تصمیم‌گیری در روش تحلیل پوششی داده،‌ از مباحث ساختاری و اساسی تحلیل می باشد. اهمیت این بحث در مورد بنگاههای مالی مانند بانک ها و موسسات بیمه دو چندان است، زیرا در این بنگاه ها، تفکیک کالا و خدمات به سادگی قابل انجام نیست و کالا و خدماتی وجود خواهند داشت که از خصوصیات هر دو دسته برخوردار می باشند. تحقیقات مختلفی در ارتباط با محاسبه کارایی موسسات مالی و اعتباری و بانکها صورت پذیرفته که در هر کدام از این تحقیقات روش هاي متفاوتی براي تعريف ورودي و خروجي های موجود در بخشهاي مالي، به كار گرفته شده است.

از آن جا که دیدگاه سنجش کارایی موسسات، در تعیین متغیرها و شاخص هاي ورودي و خروجی مورد استفاده در DEA  نقش مهم و قابل توجهی دارد، لذا در این رساله، کارآیی بانکها را از دو دیدگاه مبتنی بر روش سودآوری و مبتنی بر روش ارزش افزوده نقدی مورد ارزیابی قرار داده و امتیاز کارایی شعب را به صورت مجزا برای هریک از روشهای به کار رفته محاسبه می نماییم. در نهایت امتیازهای کارایی به دست آمده را مورد تجزیه  تحلیل قرار خواهیم داد.

 4-3- گام دوم: تعیین متغیرهای ورودی و خروجی با استفاده از روش مبتنی بر سود

در گام دوم این پژوهش برای تعیین متغیرهای ورودی و خروجی DEA از رویکرد سودآوری استفاده می نماییم. بانكهاي تجاري به طور معمول در صدد جذب سپرده به منظور سودآوری بیشتر می باشند. بي توجه به آنكه اين مصارف بانك است كه ميزان سودآوري بانك را رقم مي زند. بي شك علم بانكداري، در قسمت چگونگي مصارف معني دار مي شود. در رويكرد سودآوري شعب بانکی، نه تنها جذب منابع به تنهايي مطلوبيت ندارد بلكه در صورت عدم استفاده صحيح از منابع ، مصرف نادرست سودآور به عنوان يك شاخص هزينه زا در گروه ورودي ها در نظر گرفته شده و مي تواند يك فاكتور منفي براي شعبه منظور گردد. دراین رويكرد هدف، کسب حداکثر سود از منابع و امکانات موجود و هزینه هاي صرف شده است پس ميتوان عوامل مختلفي را در ارزيابي و محاسبه كارايي نسبي شعب بانك در نظر گرفت. با توجه به محدوديتهاي موجود در جمع آوري داده ها و تعريف آنها و در دسترس بودن داده ها در نهايت ورودي و خروجي های مدل به شرح زير انتخاب شدند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سوالات تحقیق:

  • آیا روش CVA برای بانکهای ایرانی جوابگو می باشد؟
  • مهمترین شرایط لازم برای اجرای DEA در بانکهای ایرانی کدامند؟
  • روشی که بتواند ورودی و خروجی را در مدل DEA ارائه دهد کدام است؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تست روش CVA برای یک مجموعه بانک ایرانی با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *