دانلود پایان نامه ادرباره بررسی ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۱-۱-۱                   تئوری­های حاکمیت شرکتی

تعریف­های نظام حاکمیت شرکتی همگی هدف مشترکی را دنبال می­کنند وآن عبارت است از کنترل برمدیریت درانجام وظایف محول شده وحفظ منافع ذی­نفعان. این دیدگاه­ها درمجموع، منجر به ارائه­ی سه نظریه برای نظام حاکمیت شرکتی شده است که عبارتنداز:

v     نظریه ساختار سرمایه

باید توجه داشت که تأثیر ساختار مالکیت بر عملکرد و بازده شرکت‌ها موضوعی پیچیده و چند بعدی است. به همین دلیل انواع تعارض و تضاد منافع بین اشخاص و گروه‌ها را می‌توان انتظار داشت که از جمله آنها می‌توان به تضاد منافع بین مالکان و مدیران، سهامداران و طلبکاران، سهامداران حقیقی و حقوقی، سهامداران درونی و بیرونی و غیره اشاره نمود. با وجود این، یکی از مهم‌ترین ابعاد تئوری نمایندگی به ناهمگرایی منافع بین مدیران و سهامداران مربوط می‌شود که موضوع اصلی اکثر پژوهش‌ها در این زمینه را تشکیل می‌دهد. به اعتقاد صاحب‌نظران، سهامداران همواره باید نظارت مؤثر و دقیقی را بر مدیریت اعمال نمایند و همواره تلاش کنند تا از ایجاد مغایرت در اهداف و بروز انحراف در تلاش‌های مدیران جلوگیری شود. البته در هر صورت سهامداران با انتخاب مدیران و تفویض قدرت تصمیم‌گیری به آنان تحت شرایطی ممکن است در موضع انفعال قرار داشته باشند که شدت و ضعف آن بستگی زیادی به عملکرد، صحت و دقت تصمیمات سهامداران دیگر خواهد داشت (پوشنر[۱]، ۱۹۹۳)

  • نظریه مالکیت انفرادی (مالکانه)

این تئوری که قدمت آن حداقل به اوایل قرن هجدهم برمی گردد، توصیفی است از شرکت های کوچک دارای مدیر-  مالک یکسان، شرکت‌هایی که بیشتر قبل از انقلاب صنعتی وجود داشتند. با این حال به نظر مرینو تئوری مالکیت انفرادی در اواخر قرن نوزدهم و در پاسخ به رشد شرکت های دارای انحصار چند جانبه تعدیل شد.

براساس تئوری مالکیت انفرادی:

مالک کانون توجه قرار می گیرد چنین فرض می شود که دارایی ها متعلق به مالک و بدهی ها، تعهدات مالک می باشند. سرمایه به عنوان ارزش خالص واحد تجاری از نظر مالکان آن تلقی می شود. درآمد برابر با افزایش در سرمایه و هزینه برابر با کاهش در آن می باشد.سود خالص مستقیماً به مالکان بر می گردد، که این نشان دهنده افزایش در ثروت مالکان می باشد و از آنجا که سود برابر با افزایش در ثروت می باشد، لذا سریعاً به سرمایه مالکان اضافه می شود. پرداخت نقدی سود، نشان دهنده برداشت از سرمایه است. سودهای انباشته، بخشی از کل سرمایه می باشند. بهره بدهی ها به عنوان هزینه مالکان تلقی می شود و بایستی در هنگام محاسبه سود خالص متعلق به مالکان، از آن کسر گردد. مالیات بر درآمد شرکت نیز هزینه محسوب می شود.

[۱] Poshner

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

۱-۱         سوالات پژوهش

آیا ساختار مالکیتی شرکت بر بیش اعتمادی تاثیر دارد؟ 

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان :بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار  با فرمت ورد