دانلود پايان نامه با عنوان تاثیر نسبت تمرکز مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران

دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1-1 نظام­های حاکمیت شرکتی

طبق بررسي­هاي انجام شده، نظام­هاي حاكميت شركتي هر کشور منحصر به فرد است و نظام حاكميت شركتي موجود در يک کشور با تعدادي عوامل داخلي از جمله ساختار مالکيت، وضعيت اقتصادي، سيستم قانوني، سياست­هاي دولتي و فرهنگ، معين مي­شود. ساختار مالکيت و چارچوب­هاي قانوني از اصلي­ترين و تعيين کننده­ترين عوامل نظام حاكميت شركتي هستند.

همچنين عوامل بيروني مانند ميزان جريان سرمايه از بيرون به درون، وضعيت اقتصاد جهاني، عرضه­ي سهام در بازار ساير کشورها و سرمايه­گذاري نهادي برون مرزي بر نظام حاكميت شركتي موجود در يک کشور تأثير دارند. شايد به تعداد کشورهايي که در آن­ها نظام حاكميت شركتي متداول است، نظام حاكميتي وجود داشته باشد ولي اصولاً تمامي اين نظام­ها به دو گروه عمده تقسيم مي­شوند:

  • سيستم­هاي درون سازماني يا رابطه­اي

نظام حاكميت درون سازماني، سيستمي است که در آن شرکت­هاي پذيرفته شده هر کشور تحت مالکيت و کنترل تعداد کمي از سهام­داران اصلي هستند، که ممکن است اعضاي خانواده­ي مؤسس يا گروه کوچکي از سهام­داران مانند بانک­هاي اعتباردهنده، شرکت­هاي ديگر يا دولت باشند. به سيستم­هاي درون سازماني به دليل روابط نزديک رايج بين شرکت­ها و سهامداران عمده­ي آن­ها، سيستم­هاي رابطه­اي نيز گفته مي­شود.

در مدل نظام حاكميت درون سازماني مشکلاتي نيز وجود دارد، هرچند که به واسطه­ي روابط نزديک بين مالکان و مديران، مشکل نمايندگي کم­تري بروز مي­کند (چون اين­ها هردو يکي هستند)، ليکن به واسطه­ي سطح تفکيک ناچيز مالکيت و کنترل مديريت، از قدرت، سوءاستفاده مي­شود. سهام­داران اقليت نمي­توانند از عمليات شرکت آگاه شوند، شفافيت اندکي وجود دارد و سوء استفاده­ي احتمالي از منابع مالي، نمونه­اي از مشکلات اين سيستم است.

 

  • سيستم­هاي برون سازماني

در اين سيستم­ها، شرکت­هاي بزرگ به وسيله­ي مديران کنترل مي­شوند و سهام­داران خود در مديريت شرکت نقشي ندارند و فقط در انتخاب مديران تأثيرگذارند. اين وضعيت منجر به جدايي مالکيت از مديريت مي­شود. همان­طور که در نظريه­ي نمايندگي ديده مي­شود، مشکل هزينه­هاي سنگيني است که به سهام­داران تحميل مي­شود. اگرچه در سيستم­هاي برون سازماني، شرکت­ها مستقيماً به وسيله­ي مديران کنترل مي­شوند، به طور غيرمستقيم نيز تحت کنترل اعضاي برون سازماني هم­چون نهادهاي مالي و سهام­داران انفرادي هستند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

1-1         سوالات پژوهش

آیا ساختار مالکیتی شرکت بر بیش اعتمادی تاثیر دارد؟ 

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان :بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار  با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *