دانلود پایان نامه با عنوان تاثیر نسبت تمرکز مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۱-۱-۱ نظام­های حاکمیت شرکتی

طبق بررسی­های انجام شده، نظام­های حاکمیت شرکتی هر کشور منحصر به فرد است و نظام حاکمیت شرکتی موجود در یک کشور با تعدادی عوامل داخلی از جمله ساختار مالکیت، وضعیت اقتصادی، سیستم قانونی، سیاست­های دولتی و فرهنگ، معین می­شود. ساختار مالکیت و چارچوب­های قانونی از اصلی­ترین و تعیین کننده­ترین عوامل نظام حاکمیت شرکتی هستند.

همچنین عوامل بیرونی مانند میزان جریان سرمایه از بیرون به درون، وضعیت اقتصاد جهانی، عرضه­ی سهام در بازار سایر کشورها و سرمایه­گذاری نهادی برون مرزی بر نظام حاکمیت شرکتی موجود در یک کشور تأثیر دارند. شاید به تعداد کشورهایی که در آن­ها نظام حاکمیت شرکتی متداول است، نظام حاکمیتی وجود داشته باشد ولی اصولاً تمامی این نظام­ها به دو گروه عمده تقسیم می­شوند:

  • سیستم­های درون سازمانی یا رابطه­ای

نظام حاکمیت درون سازمانی، سیستمی است که در آن شرکت­های پذیرفته شده هر کشور تحت مالکیت و کنترل تعداد کمی از سهام­داران اصلی هستند، که ممکن است اعضای خانواده­ی مؤسس یا گروه کوچکی از سهام­داران مانند بانک­های اعتباردهنده، شرکت­های دیگر یا دولت باشند. به سیستم­های درون سازمانی به دلیل روابط نزدیک رایج بین شرکت­ها و سهامداران عمده­ی آن­ها، سیستم­های رابطه­ای نیز گفته می­شود.

در مدل نظام حاکمیت درون سازمانی مشکلاتی نیز وجود دارد، هرچند که به واسطه­ی روابط نزدیک بین مالکان و مدیران، مشکل نمایندگی کم­تری بروز می­کند (چون این­ها هردو یکی هستند)، لیکن به واسطه­ی سطح تفکیک ناچیز مالکیت و کنترل مدیریت، از قدرت، سوءاستفاده می­شود. سهام­داران اقلیت نمی­توانند از عملیات شرکت آگاه شوند، شفافیت اندکی وجود دارد و سوء استفاده­ی احتمالی از منابع مالی، نمونه­ای از مشکلات این سیستم است.

 

  • سیستم­های برون سازمانی

در این سیستم­ها، شرکت­های بزرگ به وسیله­ی مدیران کنترل می­شوند و سهام­داران خود در مدیریت شرکت نقشی ندارند و فقط در انتخاب مدیران تأثیرگذارند. این وضعیت منجر به جدایی مالکیت از مدیریت می­شود. همان­طور که در نظریه­ی نمایندگی دیده می­شود، مشکل هزینه­های سنگینی است که به سهام­داران تحمیل می­شود. اگرچه در سیستم­های برون سازمانی، شرکت­ها مستقیماً به وسیله­ی مدیران کنترل می­شوند، به طور غیرمستقیم نیز تحت کنترل اعضای برون سازمانی هم­چون نهادهای مالی و سهام­داران انفرادی هستند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

۱-۱         سوالات پژوهش

آیا ساختار مالکیتی شرکت بر بیش اعتمادی تاثیر دارد؟ 

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی تاثیر ساختار مالکیت بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان :بررسی تاثیر ساختار مالکیت  بر بیش اعتمادی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار  با فرمت ورد