دانلود پايان نامه حسابداري:اجراي سياستهاي اصل 44 قانون اساسي در بهبود شاخصهاي شركت سهامي آلومينيوم

دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی بر شاخصهای عملکرد و بهره وری شرکت سهامی آلومینیوم 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

– معيارهاي ارزيابي عملكرد حسابداري (مالي)

در معيارهاي حسابداري، عملكرد شركت با توجه به داده هاي حسابداري و تاريخي ارزيابي مي شود. به عبارت ديگر، اين دسته از معيارها، نسبتهاي مالي را مبناي ارزيابي قرار مي دهند. نسبتهاي مالي، از متداولترين و رايج ترين روشهاي تجزيه و تحليل صورتهاي مالي است. نسبتهاي مالي در حقيقت ارتباط دو يا چند عنصر اصلي و يا فرعي مدل حسابداري را با يكديگر مي سنجد. به عبارت ديگر نسبت مالي عبارت است از كسري كه در صورت آن دو يا چند متغير مالي نظير دارايي ها، بدهي ها، سرمايه، درآمدها، هزينه ها، سود و همينطور در مخرج كسر عناصري نظير دارايي ها، بدهي ها، … ثبت مي شود و ارتباط آنها را به صورت وزن، رتبه، درصد و جز اينها مشخص مي سازد. نسبتهاي مالي مهم را معمولا در 4 طبقه قرار مي دهند و براي هر يك از جنبه هاي عملكرد شركت مي توان از انواع نسبتهاي مذكور استفاده كرد :

  • نسبتهاي نقدينگي
  • نسبتهاي فعاليت
  • نسبتهاي اهرمي
  • نسبتهاي سودآوري

نسبتهاي نقدينگي:  به نسبت هایی اطلاق می شوند که بر اساس آن مي توان توانایی شركت را در پرداخت بدهی های جاري ( آنگاه كه تاريخ سر رسيد آنها برسد ) تعيين كرد. اساس كاربرد نسبتهاي نقدينگي بر اين فرض است كه دارائيهاي جاري ، منابع اصلي نقد شركت براي پرداخت بدهيهاي جاري هستند  (جهانخاني و پارسائيان،1388،40)2. در اين تحقيق نسبت جاري، نسبت آني و نسبت وجوه از مهمترين نسبتهاي نقدينگي مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار گرفته است.

نسبت هاي فعاليت : با اين نسبتها ميزان فعاليتها و عملكرد مؤسسه سنجيده مي شود. اين نسبتها مورد توجه مديريت و سهامداران است زيرا كارايي واحد انتفاعي در استفاده از منابع با اين نسبتها مشخص مي شود.

اين نسبتها در افزايش خود نشانگر مطلوبيت فعاليت و عملكرد هستند (جعفر زاده،1389،19)1 . بطور كلي، با استفاده از اين نسبتها مي توان درجه كارايي شركت را از نظر استفاده مؤثر از منابع تعيين كرد ( جهانخاني و پارسائيان، 1388، 40)2. در اين تحقيق نسبت گردش دارائيهاي ثابت، نسبت گردش مجموع دارایی ها ، نسبت گردش موجودي كالا، نسبت كالا به سرمايه در گردش و گردش سرمايه جاري مورد توجه قرار دارد.

 

 

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

اهداف تحقيق :

از آنجائيكه هر تحقيقي براي دستيابي به هدف و منظوري خاص صورت مي پذيرد، در اين تحقيق نيز با توجه به موضوع پژوهش كه به بررسي تاثير اجراي سياستهاي كلي اصل 44 قانون اساسي مي پردازد، اهدافي به شرح ذيل مد نظر است:

1-6-1- اهداف كلي

–   كمك به انجام بهتر و منسجم تر تحقيقات آتي و نهايتا رفع ايرادات و اشكالات احتمالي موجود در فرآيند

خصوصي سازي .

–   كمك به تبيين جوانب تصميمات كلان اقتصادي با توجه به واقع شدن وضعيت اقتصادي كشور در

شرايط گذار از مالكيت دولتي به مالكيت خصوصي .

2-6-1- اهداف ويژه

اهداف ويژه تحقيق به شرح ذيل بيان مي شود:

  • كمك به مديران ارشد شركت سهامي آلومينيوم ايران در برنامه ريزي، شناسايي و رفع نقاط ضعف احتمالي و بهبود بيش از پيش شاخصهاي عملكرد (مالي و اقتصادي) و بهره وري (كارايي و اثربخشي).
  • كمك به سهامداران و مالكان فعلي شركت در اتخاذ تصميمات اقتصادي مناسب .

پایان نامه تاثیر اجرای سیاستهای کلی اصل قانون اساسی بر شاخصهای عملکرد و بهره وری شرکت سهامی آلومینیوم

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه تاثیر اجرای سیاستهای کلی اصل قانون اساسی بر شاخصهای عملکرد و بهره وری شرکت سهامی آلومینیوم

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تاثیر اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی بر شاخصهای عملکرد و بهره وری شرکت سهامی آلومینیوم  با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *