دانلود پایان نامه ارشد: بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر میزان سود و زیان بانکی

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور طی سال های 1380 – 1390

قسمتی از متن پایان نامه :

4-1- مقدمه

تجزيه و تحليل به عنوان يک روش علمي، يکي از پايه هاي اساسي هر روش تحقيق است. به طورکلي تجزيه و تحليل عبارتست از روشي که از طريق آن کل فرآيند پژوهش، از انتخاب مسأله تا دسترسي به يک نتيجه هدايت مي شود.(دلاور،1377)

در اين فصل كار اصلي محقق جمع آوري داده­ها از دنياي واقعي مي­باشد. پس از جمع آوري داده­ها بايستي اين داده­ها سازماندهي، تلخيص و به اطلاعات قابل فهم تبديل شده و مورد تجزيه و تحليل قرار گيرند، و اين كاري است كه در اين فصل به تفصيل به آن پرداخته شده است. هدف از اين فصل تجزيه و تحليل داده­هاي به دست آمده و انجام آزمون فرضيات در چارچوب فرآيند و روش تحقيق تعريف شده در فصل سوم است.

4-2- آمار توصیفی متغییرهای تحقیق

به یک مجموعه از مفاهیم و روش­های به کار گرفته شده جهت سازمان دادن، خلاصه کردن، تهیه جدول، رسم نمودار و توصیف داده­های جمع آوری شده آمار توصیفی گفته می­شود(خاکی، 1388). در این قسمت اطلاعات پس از استخراج به صورت اعداد و ارقام و قرار دادان آنها در جدول Excel و با بکارگیری نرم افزار Spss در تحليل آماري مورد بررسي قرار گرفته‌اند. به منظور تحليل داده‌ها در بخش آمار توصيفي از شاخص هایی همچون ميانگين، ميانه، واریانس و انحراف معيار استفاده شده است و در ادامه آزمون نرمال بودن متغيرهای تحقیق را مورد بررسي قرار داده ایم. آمار توصیفی تحقیق حاضر به شرح جدول زیر نشان داده شده است.

یکی از مهمترین مشخصه های مرکزی در آمار توصیفی ميانگين یا متوسط حسابی می باشد که از تقسیم حاصل جمع هر یک از متغییرهای مستقل در سال های 1380 تا 1390 بر تعدادشان به دست می آید یا در واقع همان متوسط داده‌ها را نشان مي‌دهد. ميانه نیز همچون میانگین یکی از مشخصه های مرکزی می باشد که نشان دهنده توزیع صفت متغییر است که جامعه را به دو گروه با حجم یکسان تقسیم می کند تا نیمی از داده‌ها کوچکتر از عدد وسط مجموعه و نیم دیگری از داده‌ها بزرگتر از عدد وسط مجموعه باشند. نکته قابل توجه این است که هر چه مقدار ميانگين و ميانه به هم نزدیک تر باشند داده‌های موجود متقارن تر و توزیع آنها نرمال تر خواهد بود. یکی دیگر از مشخصه هایی که در آمار توصیفی این پژوهش به کار گرفته شده است واریانس و یا همان متوسط مجذور انحرافات می باشد که به دلیل آنکه واریانس پراکندگی داده ها را به صورت مجذور انحرافات نشان می دهد از واریانس جذر گرفته و آن را انحراف معيار صفت متغییر می نامند که مناسب ترین و متداول ترین مشخصه پراکندگي می باشد که در عمل از آن استفاده می شود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف تحقیق:

نیاز ملی ما طبق برنامه چهارم توسعه، دستیابی به جامعه مبتنی بر اقتصاد و دانایی محوری و اطلاعات محوری است. با توجه به حجم کلان سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات در کشور، توجه به سرمایه گذاری آگاهانه و ارزیابی بهره وری استفاده از فناوری اطلاعات امری لازم و ضروری است. این تحقیق با هدف ارائه چارچوبی برای شناسایی ارزیابی بهبود کیفیت خدمات ناشی از به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانک های جمهوری اسلامی ایران به عنوان مبنایی برای مطالعه برنامه ریزان و رهنمودی برای درک بهتر این ارزیابی، به بررسی نکات قابل تامل در مورد بانکداری الکترونیک در ایران میپردازد (قدسی،1387).

هدف اصلی                     

با توجه به مطالب پیش گفته هدف اصلی در این تحقیق این است که به بررسی تاثیر اجزاء و عوامل فناوری اطلاعات در زمینه بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور بپردازیم.

اهداف فرعی

1-بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم سپرده های بانکی

2-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم سپرده های بانکی

3-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم سپرده های بانکی

4-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم سپرده های بانکی

5- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم تسهیلات پرداختی

6-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم تسهیلات پرداختی

7-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم تسهیلات پرداختی

8-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم تسهیلات پرداختی

9- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر میزان سود و زیان بانکی

10- بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر میزان سود و زیان بانکی

11- بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر میزان سود و زیان بانکی

12- بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر میزان سود و زیان بانکی

بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *