دانلود پایان نامه حسابداری: ارتباط بين دارايي هاي نامشهود ثبت شده و بازده دارايي های شرکت های پذیرفته شده در بورس

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مدل بندی رابطه بین دارایی های نامشهود و عملکرد شركت‌ هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

4-3-10- آزمون فرضیه دهم

فرضیه دهم بیان می­دارد که: رابطه معناداري بين دارايي­هاي نامشهود ثبت شده و ارزش افزوده بازار شرکت وجود دارد. جدول شماره 4-14 نتایج حاصل از آزمون این فرضیه را پس از استانداردسازی داده­ها و انجام آزمون همبستگی جزیی و همچنین محاسبه ضریب همبستگی مرتبه صفر، نشان می­دهد. بیشترین ضریب همبستگی در این جدول مربوط به گروه سایر صنایع با مقدار 266/0 می­باشد که در سطح 95 درصد اطمینان این ضریب بدست آمده است.

با وجود رابطه ضعیف بین متغیرها، ضرایب در گروه خودرو، ماشین آلات و فلزات و سایر مثبت معنادار و در دیگر گروه­ها معنادار نیست. با توجه به ضریب ضعیف 090/0 و معناداری این ضریب، به گونه کلی می­توان فرضیه پنجم مبنی بر وجود رابطه معنادار ضعیف را بين دارايي­هاي نامشهود ثبت شده و ارزش افزوده بازار شرکت­های نمونه را مورد تایید قرار داد.

4-3-11- آزمون فرضیه یازدهم

فرضیه یازدهم بیان می­دارد که: رابطه معناداري بين اموال فکري و ارزش افزوده اقتصادي شرکت وجود دارد. جدول شماره 4-15 نتایج حاصل از آزمون این فرضیه را پس از استانداردسازی داده­ها و انجام آزمون همبستگی جزیی و همچنین محاسبه ضریب همبستگی مرتبه صفر، نشان می­دهد. بیشترین ضریب همبستگی در این جدول، مربوط به گروه سایر صنایع با مقدار 103/0 می­باشد که البته معنادار نیست.

نتایج حاصل از ضریب همبستگی مرتبه صفر نشان داد که ضریب همبستگی فقط در گروه شیمیایی دارویی با مقدار 217/0 در سطح 95 اطمینان معنادار است. با وجود این، رابطه معنادار بین اموال فکري و ارزش افزوده اقتصادي شرکت­های مورد بررسی تایید نگردید.

4-3-12- آزمون فرضیه دوازدهم

فرضیه دوازدهم بیان می­دارد که: رابطه معناداري بين اموال فکری و ارزش افزوده بازار شرکت وجود دارد. جدول شماره 4-16 نتایج حاصل از آزمون این فرضیه را پس از استانداردسازی داده­ها و انجام آزمون همبستگی جزیی و همچنین محاسبه ضریب همبستگی مرتبه صفر، نشان می­دهد. بیشترین ضریب همبستگی در این جدول مربوط به گروه سایر صنایع با مقدار 403/0 می­باشد که در سطح 95 درصد اطمینان این ضریب بدست آمده است.

با وجود رابطه ضعیف بین متغیرها، ضرایب در گروه سایر مثبت معنادار و در دیگر گروه­ها معنادار نیست. با توجه به ضریب 5169/0-، به گونه کلی نمی­توان فرضیه دوازدهم مبنی بر وجود رابطه معنادار بين اموال فکری و ارزش افزوده اقتصادي شرکت­های نمونه را مورد تایید قرار داد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف پژوهش:

با توجه به سوال­هاي مطرح شده در بخش­هاي پيشين، اهداف اين مطالعه به شرح زير است:

  • بررسي اهميت گزارشگري دارايي­هاي نامشهود شرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،
  • اندازهگیری اقلام “نامشهود ثبت نشده” شرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران با توجه به ارزش بازار اين شرکت­ها،
  • بررسي تاثير ارزش اقلام “نامشهود ثبت نشده[1]” بر عملکرد شرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،
  • بررسي تاثير دارايي­هاي “نامشهود ثبت شده” بر عملکرد شرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،
  • ارائه پيشنهادهايي در خصوص شناسايي و يا عدم شناسايي اقلام نامشهود و اصلاح عمليـات گزارشـگري شـرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران.
  • مدل­بندی رابطه بین دارایی­های نامشهود و عملکرد به منظور پیش­بینی عملکرد.

اين اهداف هم براي کليه شرکت­هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و هم براي هر صنعت دنبال خواهد شد.

[1]– Unregistered Intangibles

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مدل بندی رابطه بین دارایی های نامشهود و عملکرد شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مدل بندی رابطه بین دارایی های نامشهود و عملکرد شركت‌ هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *