دانلود پایان نامه حسابداری: ارتباط بین کیفیت سود مبتنی بر مدل ریچاردسون و تغییرپذیری بازده سهام در بورس اوراق بهادار

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام

قسمتی از متن پایان نامه :

4-1- مقدمه

در اين فصل، پس از اين که روش تحقيق خود را مشخص کرده و با استفاده از ابزارهاي مناسب، داده‌هاي مورد نياز براي آزمون فرضيه‌ها جمع‌آوري گرديد، اکنون نوبت آن است که با بهره‌گيري از تکنيک‌هاي آماري مناسب، داده‌هاي جمع‌آوري شده را دسته‌بندي و تجزيه و تحليل نماييم و در نهايت فرضيه‌هايي را که تا اين مرحله از تحقيق هدايت شده‌اند، مورد آزمون قرار دهيم.

اين فصل به تحليل آماري داده هاي جمع آوري شده و آزمون فرضيه ها در مورد شرکت هاي نمونه اختصاص دارد. تحليل­هاي آماري شامل آمار توصيفي و آمار استنباطي مي­باشند. در سطح توصيفي با استفاده از نمودارهاي آماري و آماره هاي خلاصه مانند ميانگين، ميانه، انحراف معيار، حداقل و حداکثر، چولگي و کشيدگي به توصيف نمونه ی پژوهش پرداخته ايم.در سطح استنباطي، با استفاده از روش هاي آماري بيان شده در فصل قبل، تجزيه و تحليل متغيرهاي تحقيق در راستاي رد يا قبول فرضيه ها انجام شده است.

در اين تحقيق براي تجزيه و تحليل داده‌هاي جمع‌آوري شده و آزمون فرضيه‌ها از روش هاي آماري توصيفي و استنباطي استفاده مي‌شود. در روش هاي توصيفي، تلاش بر آن است تا با ارایه ی جداول و استفاده از شاخص هاي آماري مرکزي و پراکندگي به توصيف داده‌هاي تحقيق پرداخته شود تا اين امر به شفافيت موضوع کمک کند. از روش هاي آماري استنباطي نيز جهت آزمون فرضيه‌ها استفاده مي‌کنيم.

4-2- يافته هاي توصیفی

در روش‌های توصیفی، تلاش بر آن است تا با ارائه جداول و استفاده از ابزارهای آمار توصیفی نظیر شاخص‌های مرکزی و پراکندگی، به توصیف داده‌های تحقیق پرداخته شود تا این امر به شفافیت موضوع کمک کند.

متغيرهاي تحقيق و علامت اختصاري متغيرها در جدول (4-1) و آمار توصيفي متغيرهاي تحقيق در جدول (4-2) و (4-3) آورده شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سوالات تحقيق:

سئوال اصلی

سؤال اصلی تحقیق این است که با افزایش (کاهش) کیفیت سود، تغییرپذیری بازده سهام چه روندی را در بازار سرمایه ایران طی خواهد نمود؟

سئوالات فرعی:

  1. بین کیفیت سود مبتنی بر مدل لئوز و همکاران (2003) و تغییرپذیری بازده سهام در بورس اوراق بهادار تهران چه رابطه ای وجود دارد؟
  2. بین کیفیت سود مبتنی بر مدل بارتون و سيمكو (2002) و تغییرپذیری بازده سهام در بورس اوراق بهادار تهران چه رابطه ای وجود دارد؟
  3. بین کیفیت سود مبتنی بر مدل ریچاردسون (2004) و تغییرپذیری بازده سهام در بورس اوراق بهادار تهران چه رابطه ای وجود دارد؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسی رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام  با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *