دانلود پایان نامه حسابداری: تعیین اهداف جذب منابع با رویکرد منطق فازی و شبکه‌های عصبی در مؤسسات مالی و اعتباری

دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 تعیین اهداف جذب منابع با رویکرد منطق فازی و شبکه‌ های عصبی در مؤسسات مالی و اعتباری

قسمتی از متن پایان نامه :

2-2- پول

تعریف پول به این صورت برای اقتصاد مدرن بسیار محدودکننده می‌باشد. عکس این قضیه هم وجود دارد برای مثال اکثر مردم پول را با ثروت یکسان در نظر می‌گیرند، که در صورت پذیرفتن این تعریف نیز پول شامل خانه، ملک، اتومبیل و غیره می‌شود. با توجه به نکاتی که گفته شد بهتر است برای اقتصاد یک تعریف مناسبی از پول ارائه دهیم(دیزج 1389)

2-2-1- خلاصه‌ای از پیدایش پول

علاقه افراد و مهارت آن‌ها در انجام یک کار خاص و همچنین منابع طبیعی در دسترس باعث شد که هرکدام از انسان‌ها به تولید دسته‌ای از کالاها بپردازند و آن‌ها را بیشتر از نیاز خود تولید کند و اضافه آن را با کالاهای موردنیاز خود که توسط افراد دیگری تولید می‌شد تعویض کنند، ازاینجا بود که بنای مبادله نهادینه شد. با مبادله کالاها بشر با شکل جدیدی از تمدن روبرو گشت، نخستین وسیله مبادله همان کالاهای تولیدشده بود، که با کالاهای موردنیازشان تعویض می‌کردند، برای مثال مقداری گندم با یک چهارپا تعویض می‌شد اما این نظام دارای اشکالاتی بود که باعث شد دوام چندانی نداشته باشد(دیزج 1389) ازجمله اشکالات عبارت بود از تعیین ارزش كالا ،  تعیین خریدار و فروشنده ، غیرقابل تقسیم بودن برخی كالاها ، هزینه حمل‌ونقل كالاها ، فسادپذیری برخی كالاها ، که برای حل چنین مشكلاتی كالاهایی را به‌عنوان واسطه به جهت تعیین ارزش كالاها انتخاب كردند اما گاهی كالای واسطه نیز به دلیل غیرقابل بخش بودن, مانع انجام معاملات كوچك می‌شد ، تنوع تولید و نیاز بشر به تولیدات مختلف در سیر گسترش اقتصاد كشورها موجب پیدایش یک وسیله اقتصادی موردقبول عامه به نام پــول گردید اختراع پول مشكلات موجود در مبادله كالاها را برطرف ساخت. مفهوم واژه پول دقیق و محدود نیست, گرچه از پول در مكالمات روزمره به معنی سكه و اسكناس رایج نام‌برده می‌شود, اما پول فقط به سكه و اسكناس رایج محدود نمی‌گردد . انواع پول شامل پول فلزی-اسکناس-پول تحریر-پول الکترونیکی می‌باشد

قرارگیری ایران در محدوده جغرافیایی خاص و همچنین قرار گرفتن آن‌ها در مسیر شرق به غرب باعث عبور و مرور کاروان‌های مختلفی شده بود که این امر موجب ورود پول‌های مختلفی در ایران گردیده بود. از زمان‌های بسیار دور در ایران سکه‌های طلا و نقره ضرب می‌شده است و ورود کاروان‌های مختلف باعث رونق اقتصادی در کشور شده بود، اما این روند دیری نپایید که با پیدایش راه‌های جدید برای کاروان‌ها و تغییر مسیر آن‌ها از بین رفت(دیزج 1389).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف:

هدف اصلی:

  • استفاده از رویکرد شبکه عصبی فازی برای پیش‌بینی مانده منابع آتی در تعیین هدف جذب منابع برای شعبه‌های مؤسسات مالی و اعتباری.

 هدف فرعی:

  • تدوین الگوی مناسب برای پیش‌بینی دقیق منابع آتی و تعیین اهداف جذب منابع بر اساس آن،
  • تعیین متغیرهای سری زمانی که بیشترین و یا کمترین تأثیر را در فرآیند پیش‌بینی تعیین هدف جذب منابع دارند.

تعیین اهداف جذب منابع با رویکرد منطق فازی و شبکه‌ های عصبی در مؤسسات مالی و اعتباری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تعیین اهداف جذب منابع با رویکرد منطق فازی و شبکه‌ های عصبی در مؤسسات مالی و اعتباری با فرمت ورد

Author: 92