دانلود پایان نامه حسابداری درباره مدیریت سود و کیفیت اقلام تعهدی اختیاری

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۳-۱. مقدمه

تحقیق در لغت به معنای درست و راست گردانیدن،پیدا کردن­، یافتن یا جستجوی حقیقت آورده شده است. تعاریف به عمل آمده از تحقیق و پژوهش فراوان‌اند. تحقیق به روش علمی را،  مجموعه مقررات و قواعدی دانسته‌اند که چگونگی جستجو برای یافتن حقایق مربوط به پک موضوع و هدف را نشان می­دهد که در جايی دیگر آن را حقیقت پژوهشی نامیده‌اند. همچنین گروهی از دانشمندان ا تحقیق را عملی منظم که در نتیجه آن پاسخ­هایی برای سؤالات مندرج در موضوع تحقیق به دست خواهد آمد تعریف کرده‌اند. منظور از روش در تحقيق، مجموعه اصول و قوانین و کندوکاوهایی که ما را به شناخت علمی هدایت می کند یعنی ارائة مهارت‌ها و تجربه‌هايي كه دست‌يابي به هدف را آسان‌تر و عملي‌تر مي‌سازد و با صرف وقت كمتر، نتايج بيشتري به دست مي‌آيد.اين فصل به تشريح ساختار روش تحقيق می­پردازد که ابتدا روش تحقيق، تعریف و تبیین جامعه آماری و حجم نمونه آماری، قلمرو؛ مکانی، زمانی و موضوعی تحقیق بیان شده است، و در ادامه به معرفی از  متغیرهای تحقیق، سوألات تحقیق، فرضیه­های تحقیق پرداخته شده است و در نهایت روش گردآوری داده­ها، روش آزمودن فرضیه­های تحقیق و همچنین مفروضات از روش­های آماری تحقیق مورد تشریح و تبیین قرار گرفته شده است.

۳-۲.  روش تحقیق

همانند ساير بحث ها در علوم انساني، در مورد روش تحقيق نيز نظرات و ديدگاه هاي متفاوتي عنوان شده است (ظهوري، ۱۳۷۸، ۲۷). بر اساس هدف، تحقيقات علمي را مي توان به سه گروه بنيادي، كاربردي و علمي تقسيم كرد :

تحقيقات بنيادي؛ در جستجوي كشف حقايق و واقعيات و شناخت پديده ها و اشياء بوده كه مرزهاي دانش عمومي بشر را توسعه مي دهند و قوانين علمي را كشف نموده به تعيين ويژگي ها و صفات يك واقعيت مي پردازند.

تحقيقات علمي؛ كه آنها را حل مسئله نيز مي نامند، مستقيما براي حل يك مسئله به كار گرفته مي شوند. تحقيقات علمي نوعاً خصلت موضعي و محلي داشته و از خاصيت تعميم پذيري برخوردار نيستند.

تحقيقات كاربردي؛ تحقيقاتي هستند كه با استفاده از زمينه و بستر شناختي و معلوماتي كه توسط تحقيقات بنيادي فراهم شده براي رفع نيازمندي هاي بشر مورد استفاده قرار مي گيرند. و اين تحقيقات نيز از نوع كاربردي است .

طرح پژوهش این تحقیق با استفاده از رویکرد پسرويدادي[1] است. از طرف دیگر، پژوهش حاضر از نوع تحقیقات توصیفی- مقایسه ای از نوع رگرسیون لجستیک  باینری[2] محسوب می شود که به صورت ترکیب-مقطعی به اجرا درآمده است. بر اساس ماهیت داده ها، این تحقیق از نوع کمی به حساب می آید و بر اساس اهداف نیز از نوع تحقیق کاربردی به حساب می­آید. و به منظور بررسی فرضیه های پژوهش و با توجه به ماهیت اطلاعات و داده های پژوهش که مبتنی بر اطلاعات کمی و واقعی گذشته است.

[1] Ex post facto design/study (sometime it is called “after-the-fact research”)

[2] در رابطه با این نوع تحلیل رگرسیونی در انتهای این فصل توضیحات کامل داده شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سوالات تحقیق:

– آیا ارزش بازار شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت ارزش بازار به ارزش دفتری حقوق صاحبان سهام) تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

– آیا میزان عملکرد یا سودآوری شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت بازدهی ارزش ویژه)تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

-آیا سیاست تقسیم(توزیع) سود شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت سود تقسیمی) تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

بررسی تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *