دانلود پایان نامه حسابداری درباره مدیریت سود و کیفیت اقلام تعهدی اختیاری

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۳-۱. مقدمه

تحقیق در لغت به معنای درست و راست گردانیدن،پیدا کردن­، یافتن یا جستجوی حقیقت آورده شده است. تعاریف به عمل آمده از تحقیق و پژوهش فراوان‌اند. تحقیق به روش علمی را،  مجموعه مقررات و قواعدی دانسته‌اند که چگونگی جستجو برای یافتن حقایق مربوط به پک موضوع و هدف را نشان می­دهد که در جايی دیگر آن را حقیقت پژوهشی نامیده‌اند. همچنین گروهی از دانشمندان ا تحقیق را عملی منظم که در نتیجه آن پاسخ­هایی برای سؤالات مندرج در موضوع تحقیق به دست خواهد آمد تعریف کرده‌اند. منظور از روش در تحقيق، مجموعه اصول و قوانین و کندوکاوهایی که ما را به شناخت علمی هدایت می کند یعنی ارائة مهارت‌ها و تجربه‌هايي كه دست‌يابي به هدف را آسان‌تر و عملي‌تر مي‌سازد و با صرف وقت كمتر، نتايج بيشتري به دست مي‌آيد.اين فصل به تشريح ساختار روش تحقيق می­پردازد که ابتدا روش تحقيق، تعریف و تبیین جامعه آماری و حجم نمونه آماری، قلمرو؛ مکانی، زمانی و موضوعی تحقیق بیان شده است، و در ادامه به معرفی از  متغیرهای تحقیق، سوألات تحقیق، فرضیه­های تحقیق پرداخته شده است و در نهایت روش گردآوری داده­ها، روش آزمودن فرضیه­های تحقیق و همچنین مفروضات از روش­های آماری تحقیق مورد تشریح و تبیین قرار گرفته شده است.

۳-۲.  روش تحقیق

همانند ساير بحث ها در علوم انساني، در مورد روش تحقيق نيز نظرات و ديدگاه هاي متفاوتي عنوان شده است (ظهوري، ۱۳۷۸، ۲۷). بر اساس هدف، تحقيقات علمي را مي توان به سه گروه بنيادي، كاربردي و علمي تقسيم كرد :

تحقيقات بنيادي؛ در جستجوي كشف حقايق و واقعيات و شناخت پديده ها و اشياء بوده كه مرزهاي دانش عمومي بشر را توسعه مي دهند و قوانين علمي را كشف نموده به تعيين ويژگي ها و صفات يك واقعيت مي پردازند.

تحقيقات علمي؛ كه آنها را حل مسئله نيز مي نامند، مستقيما براي حل يك مسئله به كار گرفته مي شوند. تحقيقات علمي نوعاً خصلت موضعي و محلي داشته و از خاصيت تعميم پذيري برخوردار نيستند.

تحقيقات كاربردي؛ تحقيقاتي هستند كه با استفاده از زمينه و بستر شناختي و معلوماتي كه توسط تحقيقات بنيادي فراهم شده براي رفع نيازمندي هاي بشر مورد استفاده قرار مي گيرند. و اين تحقيقات نيز از نوع كاربردي است .

طرح پژوهش این تحقیق با استفاده از رویکرد پسرويدادي[1] است. از طرف دیگر، پژوهش حاضر از نوع تحقیقات توصیفی- مقایسه ای از نوع رگرسیون لجستیک  باینری[2] محسوب می شود که به صورت ترکیب-مقطعی به اجرا درآمده است. بر اساس ماهیت داده ها، این تحقیق از نوع کمی به حساب می آید و بر اساس اهداف نیز از نوع تحقیق کاربردی به حساب می­آید. و به منظور بررسی فرضیه های پژوهش و با توجه به ماهیت اطلاعات و داده های پژوهش که مبتنی بر اطلاعات کمی و واقعی گذشته است.

[1] Ex post facto design/study (sometime it is called “after-the-fact research”)

[2] در رابطه با این نوع تحلیل رگرسیونی در انتهای این فصل توضیحات کامل داده شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سوالات تحقیق:

– آیا ارزش بازار شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت ارزش بازار به ارزش دفتری حقوق صاحبان سهام) تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

– آیا میزان عملکرد یا سودآوری شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت بازدهی ارزش ویژه)تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

-آیا سیاست تقسیم(توزیع) سود شرکت‌ها(مبتنی بر نسبت سود تقسیمی) تاثیر معنی‌داری برکیفیت اقلام تعهدی اختیاری  دارد؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تاثیر سیاست‌های تقسیم سود و سودآوری و ارزش شرکت بر کیفیت اقلام تعهدی اختیاری شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *