دانلود پایان نامه رشته حسابداری: بررسی شاخص هاي سرمايه فكري در بانك هاي دولتي و غيردولتي

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 اولویت بندی شاخص های سرمایه فکری در بانک های دولتی  و غیر دولتی با استفاده از روش AHP

قسمتی از متن پایان نامه :

2-2- مروري بر چشم انداز تاريخي سرمايه فكري

در سال 1979، حسابدار سوئدي به نام كارال اريك اسويبي[1] كه بعدها به عنوان يكي از بنيانگذاران علم مديريت دانش معرفي شد، با پرسشي بزرگ روبرو گرديد. دفاتر حسابداري (ارزش دفتري) يكي از شعبه هاي معروف سازماني كه او در آنجا كار مي كرد تنها، يك كرون ارزش  را نشان مي داد، در حالي كه ارزش واقعي سازمان به مراتب بيش از اينها بود. در اين هنگام وي متوجه شد كه ترازنامه مالي شركت او، تنها ارزش دارايي های فيزيكي آن را كه شامل چند ميز و ماشين تحرير بود نمايش مي دهد ولي ارزش واقعي سازمان به شايستگي كاركنان سازمان و چيزي را كه جمع كاركنان سازمان به عنوان يك دفتر و مغز جمعي تشكيل مي دهند، وابسته است.

اسويبي و ديگران، اين يافته را با نام دارايي فكري و دارايي ناملموس معرفي كردند و آن را در كنار دارايي هاي ملموس قرار دادند. به اين ترتيب تعداد نوشته ها، سمينارها و … در اين زمينه رشد كرد و موضوع بطور جدي در دستور كار دانشمندان علم مديريت و مديران سازمان هاي بزرگ قرار گرفت.

در اقتصاد جديد، تبادل دانش و اطلاعات، بيش از محصولات و خدمات موجب اعتلاي سازمان ها شده است، به گونه اي كه با بررسي شركت هاي با رشد سريع در مي يابيم كه 50% آنها به تجارت دانش كاركنان خود پرداخته اند. بنابراين با چنين روندي تعيين معيار و اصولي براي ارزش گذاري دانش به عنوان يك دارايي مهم و كليدي، از اهميت ويژه اي برخوردار شده است.

[1] – Sveiby

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف پژوهش:

سازمانهايي از قبيل بانك كه علاقمند به سرمايه گذاري روي سرمايه فكري در سازمان خود مي باشند. مي توانند با توجه به تحقيق هاي حاضر تعدادي از شاخص ها را به عنوان شاخص هاي موثر براي اولويت بندي سرمايه گذاري انتخاب نمايند. (به نوعي سعي مي كنيم تا ميزان ريسك سرمايه گذاري بر روي شاخص هاي سرمايه فكري را كاهش دهيم) اين تحقيق مي تواند پايه اي براي تحقيقات گروه در خصوص رتبه شاخص ها در ساير سازمانها و نقطه شروعي براي روش جديد سنجش سرمايه فكري با تكيه به وزن دهي شاخص ها براساس اولويت بندي آنها باشد.

با توجه به مطالب فوق در انجام اين تحقيق اهدافي كه متصور است به طور خلاصه به شرح زير مي باشد:

– تعيين مهمترين شاخص هاي سرمايه فكري در بانكهاي دولتي و غيردولتي

1) تعيين مهمترين شاخص هاي سرمايه انساني در بانكهاي دولتي و غيردولتي

2) تعيين مهمترين شاخص هاي سرمايه مشتري در بانكهاي دولتي و غيردولتي

3) تعيين مهمترين شاخص هاي سرمايه ساختاري در بانكهاي دولتي و غيردولتي

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

اولویت بندی شاخص های سرمایه فکری در بانک های دولتی و غیر دولتی با استفاده از روش AHP

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : اولویت بندی شاخص های سرمایه فکری در بانک های دولتی  و غیر دولتی با استفاده از روش AHP با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *