شهرهای اروپا که باید دید

دانلود پایان نامه

 

برای کمک به برنامه ریزی گردشگران تور اروپا ، U.S. News لیستی از شهرهای برتر و پر جنب و جوش اروپا از نظر موزه ها ، رستوران ها ، شب زنده داری ها و اماکن تاریخی و تفریحی را از دید کارشناسان و گردشگران تهیه کرده است که ما در اینجا با استفاده از این لیست ده شهر برتر اروپا را نام خواهیم برد که دیدنشان را نباید از دست داد.

پاریس Paris

شهر نور. میلیون ها گردشگر هرساله با تور فرانسه به پاریس سفر کرده و لحظات فراموش نشدنی را تجربه می کنند. رودخانه آرام سن ، موزه ها و کلیساهای صد ساله با معماری های نئوکلاسیک از جاذبه های گردشگری پاریس به شمار می روند.

 

لندن London

ساموئل جانسون نویسنده معروف انگلیسی گفته است : ” شما هیچ مردی را پیدا نخواهید کرد که مایل باشد لندن را ترک کند. هنگامی که یک مرد از لندن خسته شده باشد در واقع از زندگی خسته شده است. ” بیش از دو قرن از دوران جانسون گذشته است ، اما سخن او همچنان در مورد این شهر صدق می کند و مسافران لندن به آن اعتقاد دارند.

 

 

فلورانس Florenceدر تور ایتالیا

این شهرستان کوچک در ایتالیا میان تپه های توسکانی واقع شده  و دارای تاریخی طولانی است. اگر مغازه ها و بوتیک های شیک و مد روز نبودند، با سفر به این شهر حس می کنید که به قرن ۱۴ سفر کرده اید.  بهترین دیدنی های ایتالیا را می توانید در این شهر ببینید.

 

 

پراگ Prague

پراگ، شهر پل‌ها، شهر کلیساهای قدیمی و برج‌های طلایی، شهر کافکا و کوندرا، شهر فرهنگ و هنر ادب اروپاست. سفر به پراگ، به سفر به تمام اروپا می‌ماند. می‌گویند هیچ تور اروپایی بی تماشای پراگ کامل نمی‌شود و تماشای خود شهر، به این می‌ماند که تمام اروپا را گشته باشید.

 

هالشتات (Hallstatt)، اتریش

هالشتات شهری بسیار زیبا و دیدنی درتور اتریش است که مانند آن را فقط می توان در داستان های افسانه ای جن و پری یافت. این شهر به عنوان یکی از پر جاذبه ترین مکان ها برای عکاسی، در واقع ثروت و معماری زیبای خود را از تجارت نمک به دست آورده است، هرچند امروز گردشگری نیز یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی آن محسوب می شود. در هالشتات امکان بازدید از قدیمی ترین معدن نمک دنیا که منسوب به بیش از 3000 سال پیش است وجود دارد. منابع طبیعی و از جمله مهم ترین آنها نمک، مردم زیادی را برای زندگی به این شهر کشانده که قدیمی ترین آنها به 5500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

‏یکی دیگر از جاذبه های عجیب و اسرار آمیز این شهر، باینهاوس (Beinhaus) است. با توجه به محدودیت فضایی در هالشتات، هر قبری در حدود 10-15 سال به یک شخص تعلق می گرفته، پس از آن استخوان های فرد درگذشته را برای سفید شدن در معرض آفتاب قرار می دادند و سپس در باینهاوس نگهداری می کردند. در این بین بعضی از جمجه ها با تزئینات و نام فامیل آراسته شده اند. در دهه ی 70، اجازه ی سوزاندن مردگان توسط کلیسای کاتولیک تایید شده و این روند متوقف گشت. جالب است بدانید که حتی اگر امروز نیز از قبرستان هالشتات دیدن کنید می بینید که تاریخ فوت مردگان مربوط به همین اواخر است!

برای دیدن دیگر تور های اروپا مثل تور یونان و تور اسپانیا به سایت سفر با تو مراجعه کنید

 

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *