محافظه کاری شرطی و غیر شرطی-دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیرعملکرد مدیریتی و اطلاعاتی بر محافظه کاری شرطی وغیرشرطی 

قسمتی از متن پایان نامه :

– نوسان بازدهی

یکی از معیارهای اساسی برای تصمیم گیری در بورس، بازده سهام می باشد، بازده سهام خود به تنهایی دارای محتوای اطلاعاتی است و بیشتر سرمایه گذران بالفعل و بالقوه در تجزیه و تحلیل مالی و پیش بینی ها از آن استفاده می نمایند، بازده در فرآيند سرمايه گذاري نيروي محركي است كه ايجاد انگيزه مي كند و پاداشي براي سرمايه گذاران محسوب مي شود. ارزيابي بازده، تنها راه منطقي است كه سرمايه گذاران مي توانند براي مقايسه سرمايه گذاري هاي جايگزين و متفاوت از هم انجام دهند. براي درك بهتر عملكرد سرمايه گذاري، اندازه گيري بازده واقعي لازم است. بازده معمولاً از دو بخش تشكيل ميشود، سود نقدي و سود (زيان) سرمايه اي كه ناشي از افزايش (كاهش) قيمت دارايي است. اين سود (زيان) سرمايه ناشي از اختلاف بين قيمت خريد و قيمت فروش، زماني است كه دارنده اوراق، قصد فروش آنها را دارد(لنگرلوئی و همکاران، 1389).

نوسان پذيري بازده سهام، يكي از موضوع هاي بحث برانگيز مالي است كه در سالهاي اخير مورد توجه محققان بازار سرمايه در بازار هاي نوظهور قرارگرفته است(للیداکیس[1] ، 2004). دليل اين گرايش به ارتباط بين نوسان پذيري قيمت و به تبع آن بازده و تأثير آن بر عملكرد بخش مالي و همچنين كل اقتصاد برمي گردد. از طرف ديگر، فايده مندي مطالعه نوسان پذيري بازده سهام از طرف سرمايه گذاران از اين جهت است كه آنها نوسان پذيري بازده سهام را به عنوان معياري از ريسك در نظر مي گيرند و همچنين خطي مشي گذاران بازار سرمايه مي توانند از اين معيار به عنوان ابزاري براي اندازه گيري ميزان آسيب پذيري بازار سهام استفاده نمايند (زافار و همکاران[2]، 2008).از اين رو، مطالعه و بررسي عوامل مؤثر بر نوسان پذيري بازده سهام مي تواند در اتخاذ بسياري از تصميات بازار سرمايه مفيد و راه گشا بوده، نتيجه آن براي فعالان بورس اعم از نهادهاي مالي، مديران شركت ها، ناظران سيستم هاي اقتصادي و سرمايه گذاران عادي قابل استفاده باشد(فخاری و طاهری،1389).

 

 

1.Leledakis

2.Zafar et al.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

آیا عملکرد مدیریتی و اطلاعاتی بر محافظه کاری شرطی و غیر شرطی  تاثیر می گذارند یا خیر؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

 پایان نامه تاثیرعملکرد مدیریتی و اطلاعاتی بر محافظه كاري شرطی وغیرشرطی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

 پایان نامه تاثیرعملکرد مدیریتی و اطلاعاتی بر محافظه كاري شرطی وغیرشرطی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان :  با فرمت ورد تاثیرعملکرد مدیریتی و اطلاعاتی بر محافظه کاری شرطی وغیرشرطی 

Author: 95

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *