پايان نامه بررسی ارتباط عاملی واریانس مازاد بازده صندوق

دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

قسمتی از متن پایان نامه :

.

مطالعات تجربی

این قسمت به بررسی برخی مطالعات تجربی اختصاص دارد. مطالعات بسياري در این رابطه انجام شده است كه در هريك از اين مطالعات، متغيرها و شاخص­هاي مختلفي مورد بررسي و مطالعه قرار گرفته­اند. در اين بخش به تعدادي از اين مطالعات كه مرتبط با موضوع مورد بررسي مي­باشند، پرداخته خواهد شد. در این راستا این قسمت به صورت دو بخش مطالعات خارجی و داخلی تدوین شده که از نظر گذرانده می­شود.

2-2-1.  مطالعات انجام شده خارجی

کاتری و وارنر[1] (2001) در مقاله­ای با عنوان ” ارزیابی عملکرد صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک” به بررسی معیارهای عملکرد 75 صندوق­ سرمایه­گذاری مشترک در طی دوره 1966 تا 1994 پرداختند. آن­ها یافتند که معیارهای عملکرد استفاده شده در تحقیقات قبلی صندوق­های سرمایه­گذاری توانایی کمی برای شناسایی اهمیت قابل توجه عملکرد صندوق­ها دارند. آن­ها می­توانند با استفاده از فرآیندهایی که مبادله سهام را تحلیل می­کنند, بهبود یابند که این با استفاده از مجموعه داده­های سری­های زمانی درباره نگه­داری پرتفوی صندوق امکان­پذیر است.

ورمر[2](2003)، در مقاله­ای بهتجزیه و تحلیلبازده سرمایه گذاریسهامداراندرسهام صندوق های سرمایه­گذاری مشترکدر طی یک دوره26ساله در امریکا می­پردازد، با تمرکز بر اینکه آیامدیران صندوق با گرفتن سود پرتفویمهارت انتخاب سهام بهتری دارند یا خیر؟ به این منظور از داده­های صندوق های سرمایه­گذاری در دوره زمانی 2000-1975 استفاده نمود. براین اساس او به این نتیجه دست یافت که سطوح بالاتر نوسان سهام عملکرد بهتری در طول اکثر سالهای مورد مطالعه به دست می­دهد. همچنین او نتیجه گرفت که مدیران صندوق هایی که مدیریتفعالتری دارند، مهارت بالاتری در انتخاب سهم دارند.

آتن و بامز[3](2004) در مقاله­ای به ارزیابی مدل­های عملکرد صندوی­های سرمایه­گذاری مشترک پرداختند. به این منظور از داده­های صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک امریکا در دوره زمانی 2000-1962 استفاده نمودند. متغیرهای مدل شامل نسبت هزینه، ارزش خالص دارایی، حجم معاملات، روش سرمایه گذاری، اطلاعات مدیریت می­شود. آن­ها ارزش معرفی متغیرهای مانند اندازه, نسبت ارزش دفتری به ارزش بازار, توالی و شاخص اوراق قرضه را مورد بررسی قرار دادند. تحقیق آن­ها براساس دو رویکرد انجام گردید. ابتدا اهمیت آماری عوامل اضافه شده به مدل تک عاملی و سپس اهمیت اقتصادی مدل بررسی شد. آن­ها یافتند که مدل چهار عاملی قادر به ارائه بهترین توضیح از بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک می­باشد.

چن و همکاران[4](2004) در پژوهشی اثر مقیاس صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک را روی عملکرد طی دوره زمانی 1999-1962 بررسی نمودند. آن­ها نشان دادند که بازده صندوق, قیمت­ها و هزینه­های قبل و آتی, حتی پس از محاسبه معیارهای مختلف عملکرد با اندازه صندوق در دوره قبل تغییر می­کنند. این رابطه میان صندوق­هایی که در سهام­های کوچک و با قابلیت نقدینگی کم, سرمایه­گذاری می­کنند, مشخص شده است.

[1] Kothari and Warner

[2] wermers

[3] Otten & Bams

[4] Chen et al.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 

اهداف پژوهش

بررسی تأثیر نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها است. به این منظور با بررسی ارتباط عاملی چون واریانس مازاد بازده صندوق که به عنوان نمادی از مدیریت صندوق به­کار گرفته می­شود و عملکرد صندوق های بورس اوراق بهادار به مدیران صندوق­ها کمک کند تا بتوانند تصمیمات بهتری را در جهت انتخاب سبد دارایی صندوق­های مربوطه اتخاذ کنند و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشند و سود بیشتری را عاید خود و سرمایه­گذاران خود کنند.

1-3.  سؤال‏ پژوهش‏

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط کرد، چرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­شود که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت 

پایان نامه مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن ها با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *