پايان نامه بررسی تاثیر نوع صنعت بر رابطه بين خطاي پيش¬بيني سود هر سهم و بازده غيرعادي سهام

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ارتباط بین خطای پیش بینی سود هر سهم و بازده غیر عادی 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

بازده تحقق يافته در مقابل بازده مورد انتظار

تعيين تفاوت ميان بازده تحقق يافته و بازده مورد انتظار از اهميت بالايي برخوردار است براي اين كه اين دو بحث در مسائل و مباحث سرمايه­گذاري به طور وسيعي مورد استفاده قرار مي­گيرد.

1 ـ 12 ـ 2 بازده تحقق يافته[1]

بازده­اي است كه واقع شده و كسب شده است. در واقع بازده تحقق يافته بازده­اي است كه به وقوع پيوسته و واقع شده و محقق شده است.

 

2 ـ 12 ـ 2 بازده مورد انتظار[2]

عبارت است بازده تخميني يك دارايي كه سرمايه­گذاران انتظار دارند در يك دوره آينده بدست آورند. بازده مورد انتظار با عدم اطمينان همراه است و احتمال دارد برآورده شود و يا اين كه برآورده نشود. سرمايه­گذاران براي كسب بازده مورد انتظار بايستي يك نوع دارايی را خريداري نمايند و توجه داشته باشند كه اين بازده ممكن است تحقق نيابد. سرمايه­گذاري بر روي اوراق بهادار ريسك دار و بلند مدت مي­تواند باعث برآورده شدن بازده مورد انتظار سرمايه­گذاران شود، در حالي كه اين امر در كوتاه مدت كمتر اتفاق مي­افتد.

 

13 ـ 2 اجزاي بازده

بازده معمولاً از دو بخش تشكل مي­شود:

 

1 ـ 13 ـ 2 سود دريافتي[3]

مهمترين جزء بازده سودي است كه به صورت جريان­هاي نقد دوره­اي سرمايه­گذاري بوده و
مي­تواند به صورت بهره يا سود تقسيمي باشد. ويژگي متمايز اين دريافت­ها اين است كه منتشر كننده پرداخت­هايي را به صورت نقدي به دارند دارايي پرداخت مي­كند. اين جريان­هاي نقدي با قيمت اوراق بهادار نيز مرتبط است.

1 . Realized Return

2 . Expected Return

3 . Yield

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 اهداف تحقيق

نظر به اين كه مديران، تحليل­گران و سرمايه­گذاران بيشترين توجه خود را به سود گزارش شده شركت­ها اختصاص داده­اند به نحوي كه از آن براي ارزيابي عملكرد شركت استفاده مي­كنند و هم چنين با توجه به اين كه تصميم­گيري در مورد خريد، نگهداري يا فروش سهام براي سرمايه­گذران از اهم امور تلّقي مي­گردد و گذشته از ديگر شواهد و اطلاعات، توان پيش­بيني نرخ بازده سهام در اخذ چنین تصميماتي بسيار تأثيرگذار مي­باشد، هدف از اين تحقيق بررسي رابطه بين خطاي پيش­بيني سود هر سهم و بازده غير عادي سهام شركت­ها در دو مقطع زماني مي­باشد.

امیدواریم نتايج اين تحقيق بتواند به عنوان ابزار و معياري جهت سنجش ميزان دقت پيش­بيني سود شركت­ها مورد استفاده قرار گيرد و سرمايه­گذران نيز بتوانند تصميمات بهينه­اي اتخاذ كنند.

Author: 92

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *