پایان نامه ارتباط بين تمرکز مالکیت و عدم تقارن اطلاعاتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 رابطه بين تركيب سهامداران و عدم تقارن اطلاعاتی شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

5-1) مقدمه

هدف از انجام هر تحقیق و پژوهشی ارائه جواب به سوالات تحقیق و نتیجه‌گيری در خصوص فرضیات تحقیق می‌باشد تا بتوان در نهایت در خصوص موضوع تحقیق و مساله پژوهشی به نتیجه‌گیری پرداخت. «نتیجه‌گیری» مرحله نهایی کارعملی هر تحقیق می‌باشد. این مرحله از تحقیق به چند دلیل حایز اهمیت است. همه نتایج تحقیق در این قسمت مشخص می‌شوند و خلاصه‌ای از یافته‌ها و ایده‌های فرایند علمی تحقیق را بیان می‌کند. بسیاری از خوانندگان تنها به نتایج تحقیق توجه دارند و مهمتر از همه اینکه حاصل تحقیق آن چیزی است که در نتیجه‌گیری به دست می‌آید(عزتی، 1376، 28).

در فرایند هر تحقيقي نتایج آن اهمیت بسزایی دارد، چرا که نتیجه گیری های محقق می تواند مبنایی برای رفع مشکلات موجود و یا بهبود وضعیت موجود فراهم آورد. در فصل اول، کلیات تحقیق، در فصل دوم، مبانی نظری و پیشینه این تحقیق به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. در فصل سوم روش انجام تحقیق و نیز آزمون فرضیه ها، نشان داده شده است. در نهایت، در فصل چهارم، نتایج بدست آمده حاصل از تجزیه و تحلیل اطلاعات تشریح گردیده است. در این فصل با مروری بر نتایج بدست آمده حاصل از تجزیه و تحلیل اطلاعات تشریح گردیده است، و نیز محدودیت های تحقیق و همچنین پیشنهادهایی به استفاده کنندگان از نتایج تحقیق و علاقمندان به انجام تحقیقات آتی در این حوزه ارائه شده است. امید آن می رود که تحقیق حاضر، زمینه لازم را برای انجام تحقیق های جامع تری در آینده فراهم نماید.

این فصل با ارائه خلاصه ی کوتاهی از مطالب فصل های قبل شروع شده است. این جمع بندی به دو بخش، خلاصه نتایج حاصل از تحقیق در حوزه ادبیات تحقیق و خلاصه نتایج تحقیق در نمونه آماری، تقسیم شده است. در ادامه، نتایج پژوهش، ارائه، ارزیابی و تشریح شده است، سپس محدودیت های تحقیق، پیشنهاد های عملی برای کاربرد یافته ها و نیز پیشنهادهایی برای تحقیقات آتی ارائه شده است.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف تحقيق:

هدف اصلی از این مطالعه بررسی رابطه میان ترکیب سهامداران و عدم تقارن اطلاعاتی و شناسايي میزان تأثیر هر یک از عوامل درون سازمانی و برون سازمانی نظام حاکمیت شرکت ها بر رابطه میان تمرکز مالکیت و عدم تقارن اطلاعاتی می باشد. در این راستا تلاش خواهد شد ضمن تبیین تأثیرپذیری عدم تقارن اطلاعاتی از میزان تمرکز مالکیت، چگونگی تأثیر اندازه و اهرم مالی به عنوان سازوکار های نظام حاکمیت شرکتی بر کاهش عدم تقارن اطلاعاتی ناشی از تمرکز مالکیت مورد آزمون واقع شود. همچنین در این مطالعه تلاش خواهد شد راهکارهایی برای کاهش عدم تقارن اطلاعاتی ناشی از تمرکز مالکیت با توجه به شناسایی نوع و میزان تأثیر هر یک از عوامل یاد شده ارائه شود. بنابراین اهداف خاص این مطالعه را می توان به صورت زیر بیان نمود:

بررسی چگونگی و میزان تأثیر پذیری عدم تقارن اطلاعاتی از تركيب سهامداران نهادي.

بررسی چگونگی و میزان تأثیر پذیری عدم تقارن اطلاعاتی از تركيب سهامداران حقيقي.

بررسی چگونگی و میزان تأثیر پذیری عدم تقارن اطلاعاتی از تركيب سهامداران مديريتي.

بررسی چگونگی و میزان تأثیر پذیری عدم تقارن اطلاعاتی از تمرکز مالکیت شرکت ها.

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه رابطه بين تركيب سهامداران و عدم تقارن اطلاعاتی شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه رابطه بين تركيب سهامداران و عدم تقارن اطلاعاتی شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : رابطه بين تركيب سهامداران و عدم تقارن اطلاعاتی شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *