پایان نامه بررسي عوامل مؤثر بر افزايش كارايي حسابرسي صورت هاي مالي از ديدگاه حسابرسان مستقل

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسي عوامل مؤثر بر افزايش كارايي حسابرسي صورت هاي مالي از ديدگاه حسابرسان مستقل و حسابرسان ديوان محاسبات

قسمتی از متن پایان نامه :

1-3- اهمیت و ضرورت تحقيق

در اغلب تحقيقات صورت گرفته در ايران محققان صرفاً دنبال بررسي اثربخشي حسابرسي بوده‌اند، زيرا شايد اولين مطلبي كه در مورد حسابرسي و هزينه‌هاي مرتبط آن به ذهن مي‌رسد اين است كه آيا صرف اين هزينه‌ها و زمان و انجام كار حسابرسي ثمره و نتيجه‌اي در پي خواهد داشت يا خير؟ اما قطعاً اين تنها جنبه‌اي نيست كه در مورد خدمات حسابرسي بايد در نظر گرفت. حرفه حسابرسي با توجه به سابقه و رشدي كه طي دهه‌هاي اخير داشته، اثبات كرده است كه يك عمل اثربخش است و ثمره آن مورد توجه نهادهاي بسياري بوده و هست. بنابراين در حال حاضر مطلب مهمتر از اثربخشي خدمات حسابرسي، كارايي اين خدمات است.

هر فردي انتظار دارد بيشترين نتيجه را از فعاليت‌هاي خود كسب كند، اين فعاليت هم مي‌تواند به صورت مستقيم توسط خود فرد انجام شود و هم صاحبكارانش به دنبال آنند كه بيشترين ثمره را با صرف كمترين هزينه و زمان حاصل كنند و اين تنها در صورت افزايش هر چه بيشتر كارايي حسابرسي ميسر خواهد بود.

هيچ صاحبكاري حاضر نيست كه براي خريد خدمات حسابرسي بيش از حد هزينه كند يا با توجه به ماهيت حسابرسي بيش از حد زمان صرف كند. لذا همواره صاحبكاران حسابرسي به دنبال آن هستند كه خدماتي با كيفيت معين را در حداقل زمان ممكن و با حداقل هزينه دريافت كنند. بنابراين مي‌توان گفت كارايي مهمترين ويژگي مدنظر صاحبكاران حسابرسي است. از طرف ديگر حسابرسان حداقل در رده مديريت حاضر نيستند كه زمان خود و پرسنل را بيش از اندازه براي انجام يك كار معين تخصيص دهند، زيرا ا ين امر باعث افزايش در هزينه‌ها در نهايت كاهش سود مي‌گردد (رضازاده و بسنده، 1385). بنابراين كارايي مورد توجه حسابرسان نيز هست. حال كه بر اساس گفته‌هاي پيشين ضرورت كارايي حسابرسي براي حسابرسان را تشريح كرديم بايد نگرش حسابرسان مستقل شاغل در سازمان حسابرسي و حسابرسان ديوان محاسبات را در خصوص كارايي حسابرسي نيز بررسي كنيم.

از اين‌رو تحقيق و پژوهش در زمينه تصورات حسابرسان درباره كارايي حسابرسي صورت‌هاي مالي ضرورت دارد. با توجه به آنكه در ايران كمتر به موضوع كارايي حسابرسي پرداخته شده است، لذا در اين زمينه نياز به مطالعات زيادي است. در تحقيق حاضر سعي بر آن است تا علاوه ‌بر آغاز تحقيق در زمينه ديدگاه‌هاي حسابرسان نسبت به كارايي حسابرسي صورت‌هاي مالي در ايران بابي نيز در جهت بررسي‌هاي بيشتر در اين زمينه گشوده شود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف تحقيق:

1) بررسي تأثير شناخت حسابرسان از محيط كار و فعاليت واحد مورد رسيدگي بر كارايي حسابرسي

2) بررسي تأثير شناخت و ميزان اتكاي حسابرسان بر سيستم كنترل داخلي واحد مورد رسيدگي بر كارايي حسابرسي

3) بررسي اثر استفاده از خدمات حسابرس داخلي و خدمات كارشناسي بر كارايي حسابرسي

4) بررسي تأثير اعمال محدوديت زماني و كاهش هزينه اجراي حسابرسي بر كارايي حسابرسي

5) بررسي تأثير كنترل كيفيت حسابرسي اطلاعات مالي تاريخي بر كارايي حسابرسي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسي عوامل مؤثر بر افزايش كارايي حسابرسي صورت هاي مالي از ديدگاه حسابرسان مستقل و حسابرسان ديوان محاسبات با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *