پایان نامه بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور طی سال های 1380 – 1390

قسمتی از متن پایان نامه :

1-3- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

دنیای امروز دنیای تحولات سریع و گسترده در تمامی ابعاد است. بروز تغییرات و تحولات مختلف در عرصه فناوری اطلاعات، موسسات، سازمان ها و علی الخصوص بانک ها را که یکی از عظیم ترین موسسات اقتصادی کشور هستند و کار آنها ایجاد تسهیلات جهت انجام فعالیت های اقتصادی جامعه میباشد را برآن داشته است تا خود را با این تغییر و تحولات همگام نمایند و به منظور در دست گرفتن قدرت بازار به طور مداوم به دنبال راه هایی برای پیشی گرفتن از رقبا باشند. با گسترش حجم مبادلات تجاری، خدمات رسانی سریع و آسان به موسسات و مردم امری پیچیده و در عین حال ضروری میباشد که این گسترش مبادلات بازرگانی از ضروریات رونق اقتصادی میباشد. در واقع هدف از این اقدامات وسیع گسترش مکانیزه کردن سیستم های بانکی، فراهم کردن سرعت و سهولت در استفاده از سیستم های بانکی برای مراجعین و مشتریان آنها میباشد که توسعه بانکداری الکترونیک فراهم شدن امکان دستیابی سریع به پول، درنقاط مختلف را اجتناب ناپذیر مینماید.

بنابراین تردیدی نیست که همه موسسات، سازمان ها و بانک ها در رقابتی تنگاتنگ در پیشی گرفتن از رقبا به دنبال دریافت سهم بیشتری از درآمد و سود و بهبود عملکرد و کیفیت از طریق استفاده از فناوری اطلاعات میباشند. با توجه به اینکه فناوری اطلاعات میتواند به بانک ها در کسب بهبود متغیرهایی مانند هزینه، کیفیت و زمان تحویل کمک کند بنابراین بهره گیری از این فناوری میتواند در افزایش درآمد بانک ها و افزایش حجم سپرده های بانکی و افزایش حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان تسهیلات تاثیر به سزایی داشته باشد. بنابراین ما در این تحقیق بر آن شدیم تا اثر استفاده از فناوری اطلاعات را بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور را مورد پژوهش قرار دهیم.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف تحقیق:

نیاز ملی ما طبق برنامه چهارم توسعه، دستیابی به جامعه مبتنی بر اقتصاد و دانایی محوری و اطلاعات محوری است. با توجه به حجم کلان سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات در کشور، توجه به سرمایه گذاری آگاهانه و ارزیابی بهره وری استفاده از فناوری اطلاعات امری لازم و ضروری است. این تحقیق با هدف ارائه چارچوبی برای شناسایی ارزیابی بهبود کیفیت خدمات ناشی از به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانک های جمهوری اسلامی ایران به عنوان مبنایی برای مطالعه برنامه ریزان و رهنمودی برای درک بهتر این ارزیابی، به بررسی نکات قابل تامل در مورد بانکداری الکترونیک در ایران میپردازد (قدسی،1387).

هدف اصلی                     

با توجه به مطالب پیش گفته هدف اصلی در این تحقیق این است که به بررسی تاثیر اجزاء و عوامل فناوری اطلاعات در زمینه بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور بپردازیم.

اهداف فرعی

1-بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم سپرده های بانکی

2-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم سپرده های بانکی

3-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم سپرده های بانکی

4-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم سپرده های بانکی

5- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم تسهیلات پرداختی

6-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم تسهیلات پرداختی

7-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم تسهیلات پرداختی

8-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم تسهیلات پرداختی

9- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر میزان سود و زیان بانکی

10- بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر میزان سود و زیان بانکی

11- بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر میزان سود و زیان بانکی

12- بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر میزان سود و زیان بانکی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *