پایان نامه رشته حسابداری: بررسی موانع بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران بانک تجارت

دانلود پایان نامه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی موانع بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران بانک تجارت استان چهارمحال و بختیاری

قسمتی از متن پایان نامه :

2 ـ 2 ـ 2   اطلاعات مورد نیاز در مورد رویدادها

آن چه که به عنوان اطلاعات در مورد رویدادها و به منظور تصمیم گیری مورد نیاز          تصمیم گیرندگان یک سازمان می باشد اطلاعات مربوط به آثار و ابعاد این رویداد است. رویدادهایی که به هم پیوستن آن ها حیات یک سازمان را تشکیل می دهد و به دو گروه رویدادهای داخلی و خارجی تقسیم می شوند.

رویدادهای داخلی به رویدادهایی اطلاق می شود که وقوع آن ها موجب ایجاد تغییر در کل یک سازمان نگردیده بلکه صرفاً موجب تبدیل منابع در درون آن سازمان خواهند شد. لیکن رویدادهای خارجی در برگیرنده رویدادهایی است که در نتیجه ی آن ها تعهدات و منابع سازمان دستخوش تغییر گردیده و کاهش یا افزایش پیدا کنند. این قبیل رویدادها معمولاً از طریق رد و بدل کردن منابع بین سازمان و اشخاص ثالث خارج از سازمان واقع می گردند و به همین لحاظ آن ها را به عنوان مبادلات می شناسیم. هر یک از این نوع رویدادها پس از وقوع دو گونه تأثیر بر مجموعه سازمان خواهند داشت:

اول اثر عملیاتی که عبارت است از تأثیری که یک رویداد بر گردش عملیات سازمان به جای می گذارد. به طور مثال خرید یک محموله مواد اولیه می تواند ضریب اطمینان مدیریت را در انعقاد قراردادهای جدید برای فروش محصول افزایش دهد.

دوم اثر مالی که عبارت است از ماهیت تغییراتی که در نتیجه رویداد در منابع و تعهدات سازمان ایجاد می شود و بدیهی است که سنجش این اثر تنها هنگامی امکان پذیر است که با اندازه گیری ابعاد مالی رویدادها توأم گردد. به عنوان مثال در اثر خرید یک محموله مواد اولیه از یک طرف میزان موجودی های خریدار و از طرف دیگر بدهی‌های وی افزایش می یابد که این اثر مالی رویداد و مبلغی که از بابت انجام این مبادله به دارایی های او افزوده می شود ابعاد مالی رویدادها می باشند.

کسب اطلاعات در مورد آثار عملیاتی و مالی رویدادها مستلزم برخورداری از مجموعه ای از سیستم های پیوسته که به سیستم اطلاعاتی مدیریت موسوم اند، می باشد و آن بخش از سیستم های اطلاعاتی مدیریت که وظیفه ارائه اطلاعات مربوط به آثار مالی رویدادها را به عهده دارد تحت عنوان سیستم های اطلاعاتی حسابداری شناسایی می شوند (همت فر،1388).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف تحقیق:

  • شناسایی عوامل فنی عدم بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران بانک تجارت استان چهارمحال و بختیاری.
  • شناسایی عوامل رفتاری عدم بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری مدیران.
  • شناسایی عوامل فرهنگی عدم بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری مدیران.
  • رتبه یا اولویت بندی هر یک از عوامل شناسائی شده بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران.
  • ارزیابی تأثیر یا درجه اهمیت هر یک از عوامل شناسائی شده بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران.

بررسی موانع بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران بانک تجارت استان چهارمحال و بختیاری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسی موانع بکارگیری اطلاعات حسابداری کافی بر تصمیم گیری از دیدگاه مدیران بانک تجارت استان چهارمحال و بختیاری با فرمت ورد

Author: 92