زبان بدن قسمت سوم: اشارات عینک

عینک در هم مانند وسایل دیگری چون سیگار و پیپ به افراد این فرصت رو میده تا خیلی از اشاره های رو خود رو به نمایش بذارن، در این مقاله درباره در زبون بدن صحبت می کنیم.
سیگار

گذاشتن عینک گوشه لب

گذاشتن دسته عینک در گوشه لب، اشاره ای به اطمینان بخشی مجدده، که در سیگاریا این اشاره با سیگار نشون داده می شه.
دسموند موریس میگه:

عمل قرار دادن شی، روی لبا یا در دهن، اقدام زود گذریه که فرد واسه احیا کردن تجربه امنیتی که در زمان کودکی با سینه مادر داشته انجام میده.
هم اینکه قرار دادن عینک در گوشه لب می تونه واسه به تاخیر انداختن یا تعویق انداختن اراده کردن باشه.

اراده کردن

تمیز کردن عینک

یکی از عادی ترین روشی که افراد عینکی واسه عقب انداختن اراده کردن خود انجام میدن، تمیز کردن شیشه های عینکه. اگه شما از فرد عینکی درخواستی داشتین و اون شروع به تمیز کردن شیشه های عینک خود کرد به این معناست که می خواد درباره پیشنهادی که مطرح شده تصمیمی بگیره، و بهترین تکینکی که می تونین در مقابل این عمل انجام بدین سکوت و فرصت دادن به طرف مقابله.

عقب دادن عینک روی صورت

اگه شخصی عینک خود رو روی صورت خود به عقب بده، بیشتر به این معناست که می خواد حقایق رو دوباره ببینه.

برداشتن عینک از صورت و کنار گذاشتن اون

کنار گذاشتن عینک نشون دهنده اینه که فرد می خواد صحبت رو زودتر تموم کنه و نمی خواد دیگه به حرفاتون گوش دهد.

نگاه کردن از بالای عینک

نگاه کردن از بالای عینک در زبون بدن، نشون از نگاهی انتقادی و داورانه داره. هم اینکه در مواردی، افراد عینکی واسه دقت بیشتر از بالای عینک نگاه می کنن. (یادتون نره که ممکنه فردی نزدیک بین باشه و واسه دیدن فاصله دورتر ناچار به نگاه کردن از بالای عینک شه).

پیشنهاد ای واسه عینکیا

نگاه کردن از بالای عینک می تونه اشتباهی زیاد باشه؛ چون که شنونده در مقابل این نوع نگاه حالتی دفاعی به خود میگیره و حسی منفی پیدا می کنه. بهتره هنگام صحبت عینک رو وردارین و موقع شنیدن عینک رو به چشم بزنین، این حرکت نه فقط طرف مقابل رو راحت می کنه بلکه به خود شما قدرت کنترل بر صحبت رو میده، طوری که وقتی که عینک خود رو ورداشته اید شنونده شما متوجه می شه که نباید حرف شما رو قطع کنه و وقتی عینک رو به چشم زدید بهتره که صحبت رو اون شروع کنه.