بررسي سياست‏هاي تقسيم سود در شرکت‏هايي که در گزارشگري مالي خود مرتکب تقلب شده ‏اند

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسي سياست‏هاي تقسيم سود در شرکت‏هايي که در گزارشگري مالي خود مرتکب تقلب شده ‏اند

قسمتی از متن پایان نامه :

چکيده

هدف اين تحقيق، تبيين مجدد رابطه بين سود تقسيمي و تجديد ارائه صورت‏هاي مالي، به عنوان معيار کيفيت سود است. به صورت خاص، در اين تحقيق بر شرايطي تمرکز مي‏شود که مي‏توان انگيزه‏ي مديريت در به‌کارگيري اقلام تعهدي را در دو گروه متقلبانه و غيرمتقلبانه، طبقه‏بندي نمود. به اين ترتيب، تنها هنگامي تجديد ارائه مي‏تواند نشان‌دهنده کيفيت پايين سود باشد که ناشي از انگيزه‏هاي فرصت‏طلبانه مديريت باشد. اين موضوع از آن جهت اهميت دارد که در ساير تحقيقات، به دلايل و انگيزه‏هاي مديريت که منجر به تجديد ارائه صورت‏هاي مالي شده‏است توجه نشده و تمامي تجديد ارائه ‏ها را به عنوان معياري از کيفيت نامطلوب گزارشگري مالي تلقي شده ‏اند.

در پي بکارگيري مدل دستيابي به پيش‏بيني‏ها براي طبقه‏بندي تجديد ارائه‏ها در دو گروه متقلبانه و غيرمتقلبانه، نتايج حاصل از آزمون فرضيه‏هاي تحقيق نشان مي‏دهد، تجديد ارائه‏هاي ناشي از انگيزه‌هاي غيرمتقلبانه مديريت، رابطه مثبت و معناداري با توزيع سود شرکت‌ها دارد. همچنين، اين رابطه براي شرکت‌هايي که از سطح توزيع سود بالاتري برخوردارند، قوي‏تر است. به اين ترتيب، نتايج نشان مي‏دهد که سود تقسيمي حاوي اطلاعاتي درباره كيفيت سود، به ويژه انگيزه‏هاي منجر به تجديد ارائه صورت‏هاي مالي است و تقسيم سود اين پيام را مخابره مي‏کند که سود گزارش‌شده توسط شرکت، با کيفيت است و تجديد ارائه صورت‏هاي مالي برخواسته از انگيزه‏هاي فرصت‏طلبانه مديريت نيست.

کلمات کليدي:سود تقسيمي،کيفيت سود، تجديد ارائه صورت‏هاي مالي،تجديد ارائه متقلبانه؛ تجديد ارائه غير متقلبانه؛ محتواي اطلاعاتي.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 پرسش‌هاي تحقيق

1- چه رابطه‏ اي بين گزارشگري مالي متقلبانه و سياست تقسيم سود شرکت‏ها وجود دارد؟

2- چه رابطه‏ اي بين گزارشگري مالي متقلبانه و سطح سود تقسيمي شرکت‏ها وجود دارد؟

بررسي سياست‏هاي تقسيم سود در شرکت‏هايي که در گزارشگري مالي خود مرتکب تقلب شده ‏اند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسي سياست‏هاي تقسيم سود در شرکت‏هايي که در گزارشگري مالي خود مرتکب تقلب شده ‏اند با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *