دانلود پایان نامه

بزرگترین متفکران، سازندگان و نوآوران دنیا به دلیل ی عادتای روزمره ی خود تعریف می شن. رفتارها و روال زندگی روزانه ی افراد، بخش اعظمی از راه موفقیت آنهاست. از طرفی افراد موفق زیادی وجود دارن که فکر می کنن روش شروع روز، عامل اصلی در سازندگیه و میزان کسب موفقیت رو تعیین می کنه.

۱٫ داشتن تفکر مثبت

مغز آدم مهم ترین موهبت الهیه. این بخش از بدن آدم، کانون تفکرات، امیال، خواستها و برنامه ها حساب می شه. باید بدونین که ذهن، واقعیت زندگی شما رو میسازه و بی شک، چیزی که همیشه به اون می اندیشید رو تجربه می کنین. علم ثابت کرده که انسانا توانایی تنظیم دوباره مغز و تغییر الگوهای فکری رو دارن. میشه با فعالیتایی مثل مدیتیشن و یا تمرینای مغز، ذهن خودآگاه خود رو تربیت کرد. با این اوصاف، چرا نباید از این حقیقت در زندگی خود استفاده کرده و به معنای واقعی کلمه با قدرت مغز، برنامه ریزی موفقیت خود رو به آخرسر برسانیم؟ باید به این باور برسین که تفکر مثبت یک امر ضروریه. هیچکی نمی تونه همیشه ۱۰۰ درصد مثبت باشه، ما بشر هستیم و شک نداشته باشین اوقات احساسی مختلفی در زندگی می گذرونیم ولی میشه سعی کرد و دیدگاه خود رو به طرف مثبت نگری جهت داد و با مداومت در این کار، شاهد تاثیرگذاری اون در زندگی بود. زمانی که تصمیم به شروع کاری می گیرین، باید این باور رو در خود بسازین که قادر به انجام اون هستین. داشتن ذهن مثبت، سعی شما رو موثر کرده و پس ضامن موفقیت شما هستش.

۲٫ عمل کردن به اون چیزی که به بقیه پیشنهاد می شه

هیچکی به فردی که حرف و عملش برابری نداره، اطمینان نمی کنه. زمانی میشه به پیشنهاد افراد اعتماد کرد که بروز عینی اونو در زندگی اونا شاهد باشیم. پس به پیشنهادای درستی که معمولا واسه بقیه مطرح می کنین، عمل کنین، نه اینکه فقط در مورد اون حرف بزنین. برنامه ریزی کرده، هر روز تمرین کنین و نا امیدیا رو سرکوب کنین. اینا پیشنهادای مثبتیه که می دونیم از عوامل روشن راه موفقیته ولی همیشه خودمون مجری اونا نیستیم. چیزی که مهمه اینه که ایدها و برنامه های خود رو به شکل روزانه عملی کنین. تمرین روزانه شما رو با استعداد موفقیت میسازه.

۳٫ سحر خیز بودن

افراد موفق صبح زود از خواب بیدار می شن. شاید شما مجبور نباشید که صبح زود در دفتر حاضر شید و بتونین مدت زمان بیشتری رو بخوابید ولی بهتره که مثل افراد موفق روز خود رو شروع کنین نه اینکه به دنبال آسون طلبی باشین. واسه داشتن احساس آسودگی زمان زیاده، حالا باید واسه کسب موفقیت سعی کنین. سحر پا شی یک عامل کلیدیه. این عادت خوب بارها به ما پیشنهاد شده ولی بعضی وقتاٌ، بیشتر ما از اهمیت اون غافل میشیم. صبحا ورزش کنین و به بدن خود جنب و جوش بدین، بعد با یک تغذیه سالم کسب انرژی کرده و روز خود رو شروع کنین. وقتی زمانی کاری شما از ساعات آسون روز شروع شه، مدت زمان بیشتری واسه برنامه ریزی دارین. با پیش بردن برنامه منظم، نه تنها در راه موفقیت هستین، بلکه احساس خوشایندی هم نسبت به خود دارین.

۴٫ ایجاد همکاری خوب

۵٫ داشتن استواری

استواری نه تنها در زندگی شخصی بلکه در مسائل مربوط به کار و کاسبی هم مهمه. استواری در چگونگی ایجاد دنبال کنندگان و رسیدن به اهداف، نمود پیدا می کنه. ممکنه بعضی وقتا دچار سردرگمی شیم، ولی میشه با تمرین، پریشونی رو کنار گذاشت و با قدرت روی کارا متمرکز شد. واسه رسیدن به موفقیت، ضرورت محکم بودن در راه خودداری ناپذیره. روی مسائل مهم تمرکز کنین، خود رو با بقیه مقایسه نکنین و خیلی نگران آینده نباشید. روی کارایی که امروز، همین حالا می تونین انجام بدین تمرکز کنین. تمرکز بر تواناییا، قدرت رو به شما باز خواهد گرداند.

۶٫ راستی داشتن

حرفایی که از دهن شما خارج می شه، براتون ایجاد ارزش می کنه. اگه می خواین که به عنوان یک پیش رو دیده شید، باید در رفتار و کلام خود، تجدید نظر کنین. خودنمایی به داشتن موفقیت و یا ثروت کاذب، تجربه های موثر شما رو محدود می کنه. به جای این تظاهرات، واسه خود و بقیه ایجاد ارزش کنین. در کارهای خود ایستادگی داشته باشین با راستی رفتار کنین و هدفمند صحبت کنین.

۷٫ شکر گزاری و جمع کردن حواس

شکر گزاری کردن واسه داشته ها، بازی رو تغییر میده. اگه پای خود رو در دنیای پیشرفت ی شخصی گذاشته باشین، با این موضوع آشنایی دارین. افکار منفی رو کنار گذاشته و خود رو محدود نکنین. وقتی واسه اون چیزی که تا کنون دریافت کردین، شکر گزار باشین، زندگی شادتری دارین. این شادی باعث می شه که گامای پیش رو رو آسون تر وردارین. به خود، خونواده، دوستان و تیم خود عشق بورزید، به خاطر داشته باشین که زندگی کوتاهه، کسب موفقیتای کوچیک هم بخش شیرینی از همین زندگیه.

عادتایی که بیان شد، روش هاییه که به دلیل ی اون میشه خود ساخته شد. هشتاد درصد از راه رهبر شدن وابسته به اینه که بتونیم خود رو رهبری کنیم و تفکرمون رو در راه درست بذاریم. راستی داشته باشین و قدر دان و شکر گزار داراییای خود باشین. با تمرین این عادتا می تونین شخصیتی با استعداد واسه موفقیت در خود بسازید. اگه برابر با این عادات پیش روید، شک نداشته باشین تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد میشه.

Author: 92