دانلود پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر میزان سود و زیان بانکی

دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور طی سال های 1380 – 1390

قسمتی از متن پایان نامه :

3-2- روش تحقیق

دستیابی به هدف­های علمی یا شناخت علمی میسر نخواهد شد مگر زمانی که با روش شناسی صحیح صورت پذیرد. پژوهشگر باید همواره توجه داشته باشد که اعتبار دستاوردهای تحقیق به شدت تحت تأثیر روشی است که برای تحقیق خود انتخاب میکند (خاکی، 1387). از اصطلاح روش تحقیق[1] ، معانی خاص و متعددی در متون علمی استنباط میشود. بهترین و رساترین تعریفی که با آنچه مورد نظر است مطابقت میکند چنین است: روش تحقیق مجموعه­ای از قواعد، ابزارها و راه­های معتبر (قابل اطمینان) و نظام یافته برای بررسی واقعیت­ها، کشف مجهولات و دستیابی به راه حل مشکلات است (خاکی،1387).

روش تحقیق را با معیارهای متفاوت میتوان دسته بندی کرد. دسته­بندی اول بر اساس هدف میباشد. در دسته­بندی بر اساس هدف تحقیقات علمی به سه گروه بنیادی، کاربردی و عملی تقسیم میشوند. تحقیقات بنیادی یا پایه­ای در جستجوی کشف حقایق، واقعیت ها و شناخت پدیده­ها و اشیا بوده که مرزهای دانش بشر را توسعه دهد (حافظ نیا، 1377). تحقیق کاربردی تلاشی برای پاسخ دادن به یک معضل و مشکل عملی است که در دنیای واقعی وجود دارد (خاکی، 1388). هدف تحقیق عملی، حل مسایل کسب و کار و مدیریت از طریق کاربرد روش علمی است. این نوع تحقیق مربوط به مسایل خاص میشود و در یک محیط ویژه به اجرا در می­آید. در اغلب موارد، تحقیق به اینکه نتایج حاصله قابل تعمیم به هر محیط دیگری هستند یا نه، کاری ندارد و مشخصه آن همان نوع کنترلی است که در گروه­های دیگر تحقیق مشاهده میشود نیست. از نظر طبقه بندی بر حسب روش هم تحقیقات به چهار گروه تحقیقات تاریخی، توصیفی، زمینه­یابی و تحلیل محتوا تقسیم میشوند (خاکی، 1387).

پژوهش حاضر از نظر هدف جزو تحقیقات کاربردی است که برای تجزیه و تحلیل داده­ها از روش رگرسیون، همبستگی و تجزیه آنوا نیز استفاده شده است.

نكته­ی مهمي كه بايد به خاطر سپرد اين است كه تحقيق همبستگي هرگز يك رابطه علت و معلولي را تبيين نمي‌كند بلكه صرفاً يك رابطه را توصيف مي‌كند. صرف نظر از اينكه يك رابطه علت و معلولي است يا نه، وجود يك رابطه قوي، پيش‌بيني را امكان‌پذير مي‌سازد. ميزان رابطه بين دو متغير معمولاً به عنوان ضريب همبستگي بيان مي‌شود كه عددي بين صفر و يك است (خاکی، 1387).

  1. Research Method

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف تحقیق:

نیاز ملی ما طبق برنامه چهارم توسعه، دستیابی به جامعه مبتنی بر اقتصاد و دانایی محوری و اطلاعات محوری است. با توجه به حجم کلان سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات در کشور، توجه به سرمایه گذاری آگاهانه و ارزیابی بهره وری استفاده از فناوری اطلاعات امری لازم و ضروری است. این تحقیق با هدف ارائه چارچوبی برای شناسایی ارزیابی بهبود کیفیت خدمات ناشی از به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانک های جمهوری اسلامی ایران به عنوان مبنایی برای مطالعه برنامه ریزان و رهنمودی برای درک بهتر این ارزیابی، به بررسی نکات قابل تامل در مورد بانکداری الکترونیک در ایران میپردازد (قدسی،1387).

هدف اصلی                     

با توجه به مطالب پیش گفته هدف اصلی در این تحقیق این است که به بررسی تاثیر اجزاء و عوامل فناوری اطلاعات در زمینه بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور بپردازیم.

اهداف فرعی

1-بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم سپرده های بانکی

2-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم سپرده های بانکی

3-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم سپرده های بانکی

4-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم سپرده های بانکی

5- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر حجم تسهیلات پرداختی

6-بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر حجم تسهیلات پرداختی

7-بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر حجم تسهیلات پرداختی

8-بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر حجم تسهیلات پرداختی

9- بررسی تاثیر تعداد کارت های بانکی بر میزان سود و زیان بانکی

10- بررسی تاثیر تعداد پایانه های فروش بر میزان سود و زیان بانکی

11- بررسی تاثیر تعداد پایانه های شعب بر میزان سود و زیان بانکی

12- بررسی تاثیر تعداد خودپردازها بر میزان سود و زیان بانکی

بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : بررسی تاثیر فناوری اطلاعات بر بهبود عملکرد سیستم بانکی کشور با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *