منبع پایان نامه ارشد با موضوع بیمارستان، سازمان ملل، دانش آموز، تماشاگران

گنجینه “یادمان یاران” به ۸۰۰ مترمربع زیربنا
۱۶
۱۳۸۳
۱۳۸۲
احداث بخش امور پرستاری و اجتماعی به وسعت ۲۵۰ مترمربع
۱۷
( http://kahrizak.com/html/index.php )
پروژه ‎های جدید عمرانی :
– آغاز احداث ساختمان پژوهشی جهت تحقیق و مطالعه در زمینه های سالمندی،معلولیت و بیماری ام. اس در مرداد۱۳۸۸
– آغاز احداث ساختمان آمفی تأتر جهت برگزاری مراسم ، برنامه های هنری وهمایش های علمی در مرداد ۱۳۸۸
فعالیت‎های گروه بانوان نیکوکار در دفتر تهران :
خدمات اداری :
– معرفی و ایجاد ارتباط مردم با گروه و آسایشگاه خیریه کهریزک جهت جلب و جذب کمک های مردمی
– ارتباط با دفاتر گروه در خارج از کشور
– برگزاری تورهای ویژه جهت بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک
خدمات اقتصادی و مالی :
– برگزاری بازارهای هفتگی (دریافت، عرضه و فروش اجناس اهدایی نو و دست دوم دو روز در هفته )
– دریافت کمکهای نقدی و غیرنقدی به نفع آسایشگاه خیریه کهریزک
– برپایی بازارهای فصلی به نفع آسایشگاه خیریه کهریزک
– شرکت در کلیه نمایشگاههای تخصصی، صادراتی و بین المللی به منظورآشناسازی مردم با این مرکز
– تأمین بودجه برنام ههای عمرانی و تجهیزات بخش ها در آسایشگاه.
فعالیت در عرصه ‎های بین ‎الملل :
این گروه در سال ۱۳۷۷ به عنوان یک سازمان غیردولتی موفق به کسب مقام مشورتی خاص شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد ECOSOگردیده است.
از جمله فعالیت های بین المللی این گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– ارتباط با دفاتر سازمان ملل و هیأت های دیپلماتیک خارجی در ایران با هدف شناساندن آسایشگاه.
– شرکت در اجلاس ها و کنفرانس های بین المللی مربوط به مسائل سالمندی،معلولیت و ام.اس.
– برگزاری اولین کنفرانس بین المللی سالمندی در ایران در سال ۱۳۷۸
دستاوردهای فرهنگی گروه بانوان نیکوکار : ‌
– دریافت لوح تقدیر از جناب آقای خاتمی ریاست محترم جمهوری اسلامی در سال۱۳۷۷ به عنوان بهترین سازمان غیردولتی که توسط بانوان داوطلب تأسیس گردیده و اداره می شود.
– انتشار ۳ جلد کتاب مجموعه مقالات اولین کنفرانس بین المللی سالمندی در ایران در سال ۱۳۷۹ توسط انتشارات گروه بانوان نیکوکار.
– انتشار کتاب آشنایان ره عشق در سال ۱۳۸۱ ، تاریخچه فعالیت گروه بانوان نیکوکار به قلم خانم اشرف قندهاری (بهادرزاده) توسط انتشارات گروه بانوان نیکوکار.
– انتخاب کتاب آشنایان ره عشق به عنوان بهترین کتاب ادبی سال ۱۳۸۳ و دریافت جایزه نخستین همایش ادبی پروین اعتصامی از جناب آقای مسجد جامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرکار خانم زهرا شجاعی مشاور رئیس جمهور درامور زنان.
– انتشار کتاب راهنمای مدیریت غیرانتفاعی برای اولین بار در ایران ترجمه خانم ناهید شروقی از اعضاء در سال ۱۳۸۴ توسط انتشارات گروه بانوان نیکوکار
– دریافت جایزه انساندوستی واقدامات بشر دوستانه در میان ۳۶۰ کشور در سال۱۳۸۴ از سوی سازمان جهانی مؤسسات غیردولتی ( WANGO ) به خاطر سوابق طلائی گروه بانوان نیکوکار رشد، مداومت و انسجام آنان در طی ۳۵ سال.
– اهدای تندیس زنان برتر از دست جناب آقای دکتر احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری به خانم اشرف قندهاری (بهادرزاده) در مراسم بزرگداشت روز زن درسال ۱۳۸۵. (http://kahrizak.com/html/index.php )
۴-۴-۶ اردوگاه شهید باهنر نیاوران :
کوه پایه های شمالی تهران که در دامنه رشته کوه های البرز قرار دارند از گذشته های دور به علّت زیبایی های طبیعی و مناظر دل انگیز شامل دره ها ، آبشار ها و درختان کهنسال موجود در این منطقه جاذبه های فراوانی داشته است از آغاز سلطنت دوره قاجاریه که تهران به عنوان پایتخت و مرکز حکومت انتخاب شد .امیران و شاهزاده های قاجار به سوی دامنه های البرز آمده و با خریداری باغات و مزارع از مردم بومی این قسمت ها و یا با زور به تصرف و اشغال این باغات پرداختند ،منظریه آبادی کوچکی از فرا شمیران بود که در بخش شمالی اراضی تهران قرار داشت که احتمالاً به جهت اینکه منظریه از تهران و ساختمان های آن از این آبادی دیده می شد و به صورت یک دور نمای زیبا ونقاشی شده ظاهر می شد منظریه ( به معنای نظر و چشم انداز ) گفته می شده است .
برمبنای اسناد موجود در سال ۱۳۰۱ (هـ.ق) کامران میرزا برادر ناصرالدین شاه ،آبادی منظریه را از حسام السلطنه خریداری کرد و عمارت نیمه کاره آن را ساخت و تکمیل کرد که هنوز هم در اردوگاه منظریه حفظ می شود . در دوران مشروطه ، محمد علی شاه قاجار ، منظریه را از کامران میرزا به مبلغ ۲۵ هزار تومان خرید و آن را در شمار املاک سلطنتی قاجاریه قرار داد . در دوران حکومت رضا خان ۱۳۰۰(هـ..ق) منظریه در سیاهه املاک وزارت مالیه (دارایی ) قرار گرفت ولی پس از به سلطنت رسیدن رضا خان مجدداً در شمار املاک سلطنتی پهلوی قرار گرفت . بر مبنای سندی که هم اکنون در مالکیت اردوگاه قرار دارد در سال ۱۳۱۳ اردوگاه منظریه مجدداً در اختیار وزارت دارایی قرار گرفت که برای کسب درآمد دولت به رئیس شورای ملّی وقت بنام طوسی نائب به اجاره واگذار شد .
مبلغ اجاره سالیانه در این سند ۳۰۰ هزار ریال ذکر شده است در این سند مالکیت منظریه وزارت مالیه (دارایی) دولت عالیه ایران ذکر شده است .در سال ۱۳۱۴ شمسی باغ منظریه توسط وزارت فرهنگ اجاره شد و دراختیار سازمان ملّی پیش آهنگی قرار گرفت که برای امور تربیتی و اردوگاه های جوانان مورد بهره برداری قرار گرفت . از سال ۱۳۳۵ که اولین سازمان پیش آهنگی کشور تشکیل شد. کلیه اراضی و ساختمان های منظریه در اختیار سازمان پیش آهنگی قرار گرفت و در برنامه های عمرانی پنج ساله برای توسعه و عمران باغ منظریه اعتباراتی منظور شد و احداث بنای جدید و احداث اردوگاه کولکچال و سایر بناها و اماکن احداثی مربوطه به آنها در این دوره انجام شد . اردوگاه منظریه در دوران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۴ در مراسم با شکوهی که در حضور خانواده شهید باهنر برگزار شد به یاد خدمات ارزنده ایشان به نام اردوگاه شهید باهنر نام گذاری گردید . http://www.bahonarcamp.ir) )
مجموعه فرهنگی ورزشی اردوگاه شهید باهنرکه با نام مجموعه فرهنگی ورزشی شهید علی چیت سازیان می باشد شامل امکانات ذیل می باشد و انواع خدمات گوناگون را از سراسر کشور پذیرا می باشد :
۱- سالن سینما :
ظرفیت : ۳۰۰ نفر
کاربرد : جهت برگزاری سمینار ، همایش و پخش فیلم جهت اردوهای دانش آموزی
۲- سالن کنفرانس گل مریم :
ظرفیت : ۴۰ نفر
امکانات : سیستم صوت کنفرانسی ، ویدئو پرژکتور
کاربرد : جلسات و کنفرانسها
۳- سایت رایانه :
ظرفیت : ۱۰ عدد رایانه که بوسیله شبکه LAN به هم مرتبط می باشند و همچنین این سایت دارای امکان ارتباط اینترنتی ADSL با سرعت ۲ مگابیت برثانیه می باشد.
۴- سالن هاجر:
ابعاد :حدوداً ۱۷۰ متر مربع
کاربرد : مناسب جهت برگزاری نمایشگاه ، جلسات کوچک وپذیرایی
۵- محوطه سالن سینما و آلاچیق ها :
جهت پذیرایی از میهمانان برنامه های مختلف
۶- سالن ورزشی پوریای ولی :
امکانات : کف پوش ، دروازه فوتسال ، میله و تور والیبال و امکان بسکتبال ، سه ردیف جایگاه تماشاگران
۷- زمین چمن فوتبال :
دارای دو باب زمین چمن ، جایگاه تماشاگران و سرویس بهداشتی
۸- سالن ژیمناستیک :
در این سالن امکان برگزاری کلاسهای ژیمناستیک دانش آموزان می باشد
۹- سالن ورزشی شهید فهمیده :
این سالن مناسب جهت فوتسال ، والیبال و بسکتبال می باشد .
۱۰-مجموعه زمینهای تنیس :
این مجموعه شامل ۱۲ باب زمین تنیس که ۹ باب آن مختص برادران و ۳ باب مختص خواهران می باشد که بوسیله پیمانکار اداره می شود .
۱۱- استخر :
این استخر روباز و مجهز به رختکن که در ایام تابستان فعال می باشد .
۱۲- مسجدالنور اردوگاه :
این مسجد در فضایی زیبا با گنجایش ۱۰۰۰ نفر که جهت برگزاری نماز جماعت و همچنین جلسات مذهبی و شبی با قرآن اردوها و سمینارها استفاده می شود ( مطالعات میدانی نگارنده ، بهمن و اسفند ۱۳۹۲ ) .
۴-۴-۷ بیمارستان مسیح دانشوری :
سیدعلی دانشوری پدر دکتر مسیح دانشوری از اهالی نیشابور؛ طبیبی حاذق، مشهور و ملقب به حافظ‌الصحه مجدالحکما بود. پدربزرگ مسیح دانشوری نیز از افراد سرشناس و علمای نیشابور به نام سیداسماعیل محض‌اله بوده است. او در نیشابور به سال ???? تولد یافت. سه سال بعد از تولد مسیح، خانواده وی از نیشابور به ترشیز (نام قبلی کاشمر) می‌روند و در آنجا سکونت می کنند. مسیح تا کلاس ? دبستان در ترشیز تحصیل می‌کند و بعد پدرش وی را برای ادامه تحصیل به مشهد می‌فرستد. بعدازدوسال تحصیل در مشهد، به پیشنهاد والی مشهد برای ادامه تحصیل به تهران فرستاده می‌شود و در مدرسه سن‌لوئی تحصیلات خود را تا ?? سالگی ادامه می‌دهد. درآن‌زمان در تهران فرانسوی‌ها به کمک مبلغین مذهبی خود دو مدرسه سن‌لوئی و ژاندارک را در تهران دایر کرده و اداره می‌کردند. در همان سال به پدر خود اصرار می‌کند که باید در رشته طب تحصیل کند و برای این کار باید به فرنگ برود. دکتر مسیح دانشوری پس از خاتمه تحصیلات در رشته بیماری‌های ریوی و سل از فرانسه مراجعت می‌کند و بیمارستان مسیح دانشوری فعلی را محلی مناسب برای تبدیل به یک مرکز استراحت و درمان بیماران مبتلا به سل یافت و در این زمینه تلاش فراوانی کرد و در ?? مرداد ماه ???? شمسی این مرکز رسماً به‌عنوان آسایشگاه سل شاه‌آباد افتتاح شد. او زمینه‌ساز جذب متخصصین جراح ریه از خارج نظیر دکتر صادق قاضی شد و سرانجام توانست آنجا را به صورت یک بیمارستان و آسایشگاه مطابق با استانداردهای زمان برای بیماران سلی تبدیل نماید. به‌دنبال آغاز رسمی فعالیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ????، مرکز پزشکی مسیح دانشوری زیرمجموعه این دانشگاه قرار گرفت. در سال ???? شمسی، “مرکز تحقیقات سل و بیماریهای ریوی” و “بیمارستان مسیح دانشوری” با یکدیگر ادغام و به‌عنوان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی (بیمارستان دکتر مسیح دانشوری) تغییر نام یافت. درحال‌حاضر بیمارستان مسیح دانشوری در زمینی به مساحت ?????? مترمربع واقع شده است و دارای ?? درمانگاه و ?? بخش و دارای ۱۸ ساختمان است . فعالیت‌های بیمارستان این مرکز بین سالهای ۱۳۱۳ تا ۱۳۱۸ هجری شمسی با ظرفیت ۵۰ تخت آغاز شد و در حال حاضر با ۴۴۶ تخت مصوب و ۳۲۰ تخت فعال، خدمات درمانی، آموزشی و تحقیقاتی ارائه می نماید.
این مرکز دارای بخش های جراحی (عمومی، قفسه صدری بالغین، اطفال و قلب) ، داخلی (عمومی، ریه، آنکولوژی توراکس، نفرولوژی و داخلی گوش، حلق و بینی)، اطفال (عمومی، ریه و عفونی)، بخش سل (مردان، زنان و اطفال)، قلب، توانبخشی، ICU ،CCU ، POSTCCU، اورژانس و درمانگاه (عفونی، قلب،ENT، داخلی، داخلی ریه، جراحی و….)

Author: admin2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *