پایان نامه ارشد ارتباط بین حجم معاملات و بازده بازار با اثر قیمتی دائمی معاملات بلوک

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 اثر قیمتی معاملات بلوک در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

5-3- موانع و محدودیت های تحقیق

بی شک محدودیت ها و مشکلات فراوان مشخصه اصلی تحقیق و پژوهش در فضای کشورهای در حال توسعه می باشد و انجام تحقیق در این فضا صبر و حوصله زیادی را می طلبد و نیاز به کار آفرینی و خلاقیت های ویژه ای دارد تا موانع را مرتفع کرده و بر مشکلات فائق آید. این تحقیق نیز در همین شرایط و در فضای بسیار در حال توسعه و تکامل بورس تهران انجام شده است و بالطبع این محدودیت ها را لمس کرده است. این تحقیق علاوه بر موارد خاص پیش گفته از این لحاظ که یک مورد ظریف و حساس را به آزمون می کشد، خود به خود دارای مشکلات حادتری بوده است. در مجموع محدودیت های موجود بر سر راه این تحقیق جهت آگاهی دیگر محققان و اجرای بهتر آزمون های آتی به شرح زیر می باشد:

  • محدودیت های اطلاعاتی که در بورس تهران وجود دارد که البته خصوصیت بارز تمام بازارهای توسعه نیافته، کمبود اطلاعات می باشد و بالاخره مهارت محقق را می طلبد که بتواند در محدودیت اطلاعاتی موجود به انجام تحقیق بپردازد. در پایگاه های اطلاعاتی بورس تهران، اطلاعات در مواردی با هم انطباق ندارد و در خیلی موارد هم پایگاه ها اطلاعات لازم را ارائه نمی کنند.
  • جدید بودن این نوع تحقیقات و فقدان پشتوانه تحقیقاتی داخلی نیز از محدودیت های این تحقیق بوده است . چنان که حتی در زمینه های نزدیک نیز برای الگوگیری و نیز مقایسه، تحقیقاتی انجام نشده است و همین موضوع باعث می شود که روند تحلیل نتایج مشکل گردد.

5-4- پیشنهادات کاربردی

  • با توجه به اینکه حجم معاملات بر روی قیمتها تاثیرگذار است، لذا پیشنهاد می شود اثر قیمتی معاملات بلوک در شرکت های سرمایه گذاری که از نمونه آماری این تحقیق حذف شده است بررسی گردد.
  • نظر به اینکه در این تحقیق، اثر قیمتی معاملات بلوک در سه نوع کل، موقت و دائمی بررسی شده است، تحقیقی پیرامون بررسی اینکه کدامیک از سه نوع ذکر شده اثر قیمتی بر پیش بینی قیمتها اثرگذارتر است صورت گیرد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 پرسش پژوهش:

آیا معاملات بلوک بر قیمت سهام در بورس اوراق بهادار تهران اثرگذار هستند؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

اثر قیمتی معاملات بلوک در بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : اثر قیمتی معاملات بلوک در بورس اوراق بهادار تهران با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *