پایان نامه ارشد ارتباط محافظه کاری با بازده غیرعادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه

 thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 رابطه محافظه کاری و بازده غیرعادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه IPOs در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

2-3- تعریف روش تحقیق

پیش از شروع بحث در رابطه با روش تحقیق به کار گرفته شده در این پژوهش، لازم است تعاریف تحقیق[1]و     روش­شناسی را به اختصار مورد نظر قرار دهیم.

واژه تحقیق از زبان عربی گرفته شده است. در لغت به معنای درست کردن، رسیدن، پژوهش، رسیدگی، بررسی، مطالعه و واقعیت است (فرهنگ معین)؛ و در معنای وسیع تر تحقیق عبارت از “فرایند رسیدن به پاسخ سوال پژوهشی است” (شریفی،1380، به نقل از فرجی، 1389). بنابراین می توان گفت “تحقیق فرایندی است که از طریق آن      می توان درباره ناشناخته ها به جستجو پرداخت و نسبت به آن شناخت لازم را کسب کرد. در این فرایند از چگونگی گردآوری شواهد و تبدیل آنها به یافته ها تحت عنوان روش شناسی یاد می شود” (اندرسون و برنز[2]، 1989، به نقل از سرمد و دیگران،1389).

یک محقق پس از انتخاب موضوع باید به دنبال روش تحقیق باشد و همان طور که اشاره شد انتخاب روش پژوهش بستگی به اهداف، ماهیت موضوع و امکانات اجرایی آن دارد و تشریح روش انتخاب شده در هر پژوهش علمی از اهمیت خاصی بر­خوردار است. به عبارت ديگر هدف از انتخاب روش تحقيق آن است كه محقق مشخص نمايد چه شيوه و روشي را آغاز كند تا او را هرچه دقيق­تر، آسان­تر و سريع­تر در دستيابي به پاسخ يا پاسخ هايي كه براي پرسش تحقيق در نظر گرفته شده ياري نمايد.

3-3- نوع و روش پژوهش

انتخاب روش تحقيق بستگي به اهداف و ماهيت موضوع تحقيق و نيز امكانات اجرايي آن دارد. بنابراين هدف از انتخاب روش تحقيق آن است كه محقق مشخص نمايد چه شيوه و روشي را اتخاذ كند تا او را هر چه دقيقتر، آسانتر، سريعتر و ارزانتر در دستيابي به پاسخ هايي براي پرسش يا پرسش هاي تحقيق مورد نظر كمك كند.

به طور کلی روش های تحقیق در علوم رفتاری را می توان با توجه به دو ملاک الف) هدف تحقیق، ب) نحوه گردآوری داده ها تقسیم کرد.

الف) دسته بندی تحقیقات بر حسب هدف

تحقیقات علمی بر اساس هدف تحقیق به سه دسته تقسیم می شود: بنیادی، کاربردی، تحقیق و توسعه.

  • تحقیقات بنیادی: هدف اساسی این نوع تحقیقات آزمون نظریه ها، تبیین روابط بین پدیده ها و افزودن به مجموعه دانش موجود در یک زمینه خاص است.
  • تحقیق کاربردی: هدف تحقیقات کاربردی توسعه دانش کاربردی در یک زمینه خاص است. به عبارت دیگر تحقیقات کاربردی به سمت کاربرد علمی دانش هدایت می شود.
  • تحقیق و توسعه: فرایندی است که به منظور تدوین و تشخیص مناسب بودن یک فرآورده مانند طرح، روش و برنامه انجام می شود. هدف اساسی در این نوع تحقیقات تدوین با تهیه برنامه ها، طرح ها و امثال آن است (سرمد و دیگران،1385: 79).

بنابراین با توجه به هدف این تحقیق، می توان آن را در دسته تحقیقات کاربردی به حساب آورد.

ب) دسته بندی تحقیقات بر حسب نحوه گردآوری داده ها (طرح تحقیق)

تحقیقات علمی را بر اساس چگونگی به دست آوردن داده های مورد نیاز (طرح تحقیق) می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • تحقیق توصیفی (غیرآزمایشی)
  • تحقیق آزمایشی

تحقیق حاضر از نوع توصیفی است.

تحقیق توصیفی شامل مجموعه روش هایی است که هدف آن ها توصیف کردن شرایط یا پدیده های مورد بررسی است. اجرای تحقیق توصیفی می تواند صرفا برای شناخت بیشتر شرایط موجود یا یاری دادن به فرایند تصمیم گیری باشد.

تحقیق توصیفی را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • تحقیق پیمایشی
  • تحقیق همبستگی
  • اقدام پژوهی
  • بررسی موردی
  • تحقیق پس- رویدادی (همان).

این تحقیق از نوع همبستگی و پس رویدادی است.

همانگونه که در فصل یک اشاره شد، در این پژوهش تلاش شده است تا رابطه بین محافظه کاری و بازده غیرعادی اولیه سهام عرضه های عمومی اولیه، مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین می توان گفت پژوهش حاضر از لحاظ هدف کاربردی و از لحاظ ماهیت، همبستگی محسوب می شود. به عبارت دیگر در این پژوهش به بررسی وجود رابطه و همبستگی بین متغیر ها از طریق رگرسیون می­پردازیم.

1- Research

1-Anderson & Burns

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 پرسش تحقیق:

تحقیق جاری در پی یافتن پاسخی به این سوال است که:

“آیا بین محافظه کاری و بازده غیر عادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه، رابطه معكوس وجود دارد یا خیر؟”

و در صورت مثبت بودن پاسخ سوال فوق،” آیا سطوح عدم تقارن اطلاعاتی بین ذینفعان درگیر در فرایند عرضه های عمومی اولیه، بر رابطه اشاره شده فوق تاثیر دارد یا خیر؟”

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه رابطه محافظه کاری و بازده غیرعادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه IPOsدر بورس اوراق بهادار

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه رابطه محافظه کاری و بازده غیرعادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه IPOsدر بورس اوراق بهادار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : رابطه محافظه کاری و بازده غیرعادی کوتاه مدت سهام عرضه های عمومی اولیه IPOs در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *