پایان نامه نحوه عملکرد مدیریت صندوق های سرمایه گذاری

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد حسابداری 

عنوان کامل پایان نامه :

مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن­ها

3-3. جمع­آوری، سازماندهی و توصیف داده ­ها

به منظور برآورد رابطه­ی بین نحوه مدیریت و عملکرد صندوق­های سرمایه گذاری از داده­های ماهانه صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک بورس اوراق بهادار ایران از ابتدای سال 1390 تا پایان سال 1392 استفاده می­گردد. صندوق­ها شامل 20 صندوق سرمایه­گذاری مشترک می­باشند که مورد پژوهش قرار گرفته­اند.

اطلاعات و داده­های مورد نیاز به منظور آزمون فرضیه­ها به شرح زیر استخراج گردید. اطلاعات مربوط به بازده­هاي ماهانه، اندازه صندوق، ارزش دفتری و ارزش بازار، از سایت صندو­ق­هاي سرمايه­گذاري مربوطه استخراج گردید. اطلاعات مورد نیاز بازده بازار از سازمان بورس اوراق بهادار استخراج شد. سایر اطلاعات و داده­های مورد نیاز از سایت بانک مرکزی ایران استخراج شد. به منظور آزمون فرضیه­ها از نرم افزار EXCEL و نرم­افزار اقتصادسنجی6 Eview استفاده شده است.

صندوق­هاي سرمايه­گذاري انتخاب شده به منظور آزمون فرضیه­ها در دوره زماني ابتداي سال 1390 تا پايان 1392، در جدول شماره 3-1 نمايش داده شده­اند.

همانطور که مشاهده می­گردد صندوق­ها در سه گروه صندوق­های سرمایه­گذاری در سهام در مقیاس کوچک، سرمایه­گذاری در سهام در مقیاس بزرگ و صندوق­های سرمایه­گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت طبقه­بندی شده­اند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط کرد، چرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­شود که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت فعال صندوق می­باشد، بر عملکرد صندوق­ها اثرگذار است؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه رابطه بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن­ها با فرمت ورد

Author: 92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *